Artur Kozłowski wygrywa Orlen Maraton i jedzie do Rio!

Artur Kozłowski jako pierwszy Polak w historii wygrał Orlen Maraton zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. Czas jaki uzyskał zawodnik z Sieradza to 2:11:54, zgodnie z regulaminem PZLA wynik ten daje nominację Olimpijską! Artur Kozłowski nie był stawiany w roli faworyta biegu, pomimo wielu tytułów Mistrza Polski i rekordu życiowego w maratonie na poziomie 2:10:58 jego triumf jest bardzo pozytywną niespodzianką! Do około 35 km Artur biegł na dalszej pozycji, utrzymując cały czas swoje stałe tempo, które pozwoliło mu w końcówce biegu wyjść na prowadzenie i wygrać cały maraton!

„Chyba w najśmielszych snach nie spodziewałem się takiego startu. Zwycięstwo w ORLEN Warsaw Maraton z czasem 2:11.54 i Mistrzostwo Polski w maratonie. Dziękuję wszystkim kibicom, którzy trzymali kciuki i dopingowali na trasie – jesteście niesamowici” – napisał na swojej oficjalnej stronie Artur Kozłowski.

Wielkie gratulacje dla Artura za konsekwencję, wytrwałość i przede wszystkim triumf w całym maratonie. Trzymamy kciuki za jak najlepszy start podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro!

Wyniki

Polecamy polubić fanpage Artura Kozłowskiego, znajdziecie tam wiele ciekawych informacji dotyczących startów i treningów Artura.

 

Zdjęcie: Bieg Fabrykanta 2015 by maratonczyk.pl 

Powiązane Posty