Adam Kszczot złoty w Amsterdamie!

Podczas rozgrywanych w Amsterdamie Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce bardzo dobrze zaprezentował się  Adam Kszczot, który obronił tytuł mistrzowski w biegu na 800 m. Na drugim miejscu rywalizację ukończył kolejny z Polaków Marcin Lewandowski. Zawodnik RKS Łódź uzyskał czas 1:45:18. Oprócz Adama Kszczota z naszego województwa medal na ME zdobył również reprezentant MKS Aleksandrów – Karol Hofmann – srebro w trójskoku

Dodajmy, że Polska po raz pierwszy w historii wygrała klasyfikację medalową lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. W Amsterdamie reprezentanci Polski zdobyli 12 medali – sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy. Na drugim miejscu uplasowali się Niemcy, a na trzecim Wielka Brytania.