Adam Kszczot z minimum na HME W Goteborgu.

Angelika Cichocka, Marcin Lewandowski i Bartosz Nowicki w biegu na 1500 metrów oraz Adam Kszczot w rywalizacji na dystansie 800 metrów uzyskali w Karlsruhe wyniki lepsze od wskaźników Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na 32. Halowe Mistrzostwa Europy w Göteborgu. Angelika Cichocka (Talex Borzytuchom) w biegu na 1500 metrów zajęła drugie miejsce z czasem 4:11.79 (wskaźnik PZLA na HME wynosi 4:12.00). Zwyciężyła – z najlepszym rezultatem w tegorocznych tabelach (4:02.25) – aktualna halowa mistrzyni świata na tym dystansie Etiopka Genzebe Dibaba.

Bieg mężczyzn na dystansie 1500 metrów wygrał specjalista od biegów przeszkodowych – dwukrotny wicemistrz olimpijski – Francuz Mahiedine Mekhissi-Benabbad, który uzyskał czas 3:36.95. Nasi zawodnicy zajęli trzecie (Marcin Lewandowski – 3:38.58) oraz czwarte (Bartosz Nowicki – 3:39.65) miejsce pewnie wypełniając minimum PZLA na mistrzostwa w Göteborgu, które wynosi 3:43.00. Przypomnijmy, że dwa lata temu w Paryżu Nowicki zdobył brązowy medal halowych mistrzostw Europy uzyskując czas 3:41.48.

Adam Kszczot poprowadzony przez Niemca Randazzo Lucasa prowadził do wyjścia na ostatnią prostą, gdzie zaatakował go Hiszpan Kevin López, który ostatecznie wyprzedził Polaka tuż przed linią mety. Obaj biegacze uzyskali wyniki lepsze od dotychczasowego najlepszego rezultatu w tabelach światowych –  Lópezowi zmierzono czas 1:46.72, Kszczotowi 1:46.76 (wskaźnik PZLA 1:48.20).

W skoku w dal Teresa Dobija (AZS Łódź) zajęła 8 miejsce z wynikiem 6.18.

W Karlsruhe najlepsze wyniki na listach światowych uzyskali również w biegach na 3000 metrów  Amerykanin Bernard Lagat (7:34.71) i Etiopka Meseret Defar (8:35.28) oraz w biegu na 60 metrów przez płotki Kubańczyk Orlando Ortega (7.54 w eliminacjach).

Pełne wyniki: KARLSRUHE