Adam Kszczot odpadł w półfinale 800 m na MŚ

W trzecim półfinałowym biegu na dystansie 800 metrów Adam Kszczot, zawodnik RKS Łódź, zajął czwarte miejsce na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Moskwie. Tegoroczny halowy mistrz Europy nie weźmie udziału we wtorkowym finale. Kszczot z czasem 1:45,68 zajął czwarte miejsce. Tym samym w mistrzostwach świata zajął ostatecznie 12. miejsce. Do finału awansował za to Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz). Kszczot w ostatnim czasie zmagał się z wieloma kontuzjami. Z powodu urazu nie mógł wziąć w mistrzostwach Polski w Toruniu. Z kolei na zgrupowaniu w Spale skręcił staw skokowy i wylot do Moskwy stanął pod dużym znakiem zapytania. Dopiero tuż przed mistrzostwami świata wznowił normalne treningi.