Biegowa Bitwa o Łódź, czyli łódzki rzeźnik

W najbliższą sobotę odbędzie się II Biegowa Bitwa o Łódź – najtrudniejszy bieg na Ziemi Łódzkiej. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła prezydent Hanna Zdanowska. Uczestnicy do pokonania będą mieli dystans ok. 12 km. Na trasie wytyczonej na terenie Lasu Łagiewnickiego znajdować się będą liczne przeszkody i utrudnienia, zarówno naturalne jak i te specjalnie przygotowane dla celów imprezy. Zawodnicy pokonywać będą min. „ławeczkę parkrun”, park opon, specjalne tunele, oczko wodne oraz wybiorą się na „spacer  farmera”. Chętni do pobicia swoich rekordów życiowych nie powinni na to liczyć, gwarantowana jest za to świetna impreza sportowa.

Do zawodów zgłosiło się blisko 200 zawodników, na starcie pojawi się m.in. dwukrotny olimpijczyk Piotr Kędzia (startował też w zeszłorocznej edycji zawodów), Mirosław Kopiński, twórca najtrudniejszego biegu w Polsce rozgrywanego co roku w Złotoryi oraz czołowa Polska zawodniczka długich biegów górskich Agata Matejczuk, która tydzień po zawodach w Łodzi wystartuje w Mistrzostwach Świata w biegach górskich na długim dystansie. 

Na mecie na wszystkich zawodników czekać będą okazałe pamiątkowe medale. Strat biegu głównego poprzedzą biegi dla dzieci z rocznika 2006 i młodsze, które do pokonania będą miały tor z przeszkodami. Wszyscy zainteresowani startem w II Biegowej Bitwie o Łódź, którzy nie dokonali zgłoszenia przez internet będą mogli zgłosić się w biurze zawodów. Mieścić się ono będzie w szkole podstawowej nr 61 przy ulicy Okólnej 186 od godziny 14:00. 

II Biegowa Bitwa o Łódź współfinansowana jest przez Urząd Miasta Łodzi, a organizatorami są UKS „Lisy” Zgierz, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, Szkoła Podstawowa nr 61 w Łodzi. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.bitwaolodz.pl 

II Biegową Bitwę o Łódź wspierają: Miasto Łódź, Powerade, Kropla Beskidu, Taxi Plus, Sport Vera, Efektima oraz pizzeria Fiero. 

Program zawodów:

14:00 – otwarcie biura zawodów

15:45 – zamknięcia zapisów do biegów dziecięcych

16:00 – start biegów dziecięcych

16:00 – zamknięcie biura zawodów

16:30  – rozgrzewka z Sport Verą

16:45 – dekoracja biegów dziecięcych 

17:00 – start II Biegowej Bitwy o Łódź

19:30 – dekoracja

20:00 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty