Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację

Ogromny sukces odniósł UKS Orientuś Łódź, który po raz pierwszy w historii zdobył tytuł klubowego mistrza Polski w biegu na orientację. Łodzianie przełamali wieloletnią dominację klubów wojskowych: Floty Gdynia, Śląska Wrocław, Grunwaldu Poznań czy Wawelu Kraków i zdecydowanie wygrali rywalizację na którą składały się 4 biegi indywidualne i 2 sztafetowe. Podczas decydującej rundy mistrzostw która odbyła się w okolicach Złocieńca ( zachodniopomorskie) nasi zawodnicy zajęli wiele czołowych miejsc w biegach: sprinterskim i średniodystansowym. Dwukrotnie na najwyższym podium stanął junior Krzysztof Rzeńca ( M16), zwycięstwo w biegu sprinterskim odniosła też Agata Stankiewicz (K18), a druga na tym dystansie była Aneta Białkowska (K16). Medale wywalczyli również najmłodsi: Filip Garmulewicz i Jakub Pietek w M12. Ukoronowaniem świetnej postawy łodzian było zwycięstwo w sztafecie klubowej na którą składał się wynik 7 zawodników z różnych kategorii wiekowych w tym z biegu nocnego. Po ponad 4-godzinnej, pasjonującej walce zespół UKS Orientuś biegnący w składzie: Piotr Paszyński, Ewa Gwóźdź, Agata Stankiewicz, Aneta Białkowska, Witold Jasiński, Dominik Chudzik i Rafał Podziński okazał się zdecydowanie najszybszy pokonując drugi na mecie Azymut Pabianice o blisko 7 minut. Dla pabianiczan był to też życiowy sukces, który pozwolił im  zająć 4 miejsce w końcowej klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski. Oprócz łodzian wyprzedziły ich tylko drużyny Śląska Wrocław i UKS Siódemki Rumia.