Grand Prix Polonia w biegu na orientację

Ponad 500 zawodników z 6 państw stanęło na starcie Grand Prix Polonia w biegu na orientację, które rozegrane zostało w Kotlinie Jeleniogórskiej. Zawody składały się z dwóch biegów klasycznych poprowadzonych na trudnych skalistych trasach, na stokach Karkonoszy oraz biegu sprinterskiego po starym mieście w Jeleniej Górze wymagały więc wszechstronnych umiejętności zarówno technicznych w zakresie orientacji, wytrzymałościowych jak i szybkościowych. Dodatkowym utrudnieniem dla startujących w zawodach była bardzo zmienna pogoda; ulewny deszcz w czasie biegu sprinterskiego i upał podczas ostatniego górskiego etapu w Sobieszowie. Świetnie spisali się w tych warunkach reprezentanci klubów naszego województwa odnosząc aż 5 zwycięstw w ogólnej klasyfikacji imprezy ( łączny czas 3 biegów) oraz zajmując czołowe  miejsce na poszczególnych etapach zawodów. Na najwyższym podium Grand Prix Polonia stanęli: Kinga Królik (K12) i Michał Olejnik ( M20) z Azymutu Pabianice oraz  Aneta Białkowska (K16), Krzysztof Rzeńca (M16) i Witold Jasiński ( M18) ( wszyscy Orientuś Łódź). Drugie miejsce wywalczyła w kategori K20 startująca w barwach UKS Orientuś, Niemka Anna Reinhardt, która wyprzedziła koleżankę klubową Natalię Ewiak. Także trzecie miejsce, w kategorii M12 zajął pabianiczanin Jakub Kisielewicz..
Na poszczególnych etapach na podium stawali jeszcze łodzianie: Ewa Gwóźdź, Agata Stankiewicz i Dominik Chudzik.