UKS Orientuś zdominował Mistrzostwa Polski

Rekordowe okazały się dla łódzkiego Orientusia jesienne Mistrzostwa Polski. W trudnych technicznie i wymagających siłowo terenach na dalekim Podkarpaciu najlepsi okazali się Krzysiek Rzeńca oraz Agata Stankiewicz, którzy zdobyli po 3 medale! Krzysiek na klasyku wygrał, na nocnym zdobył srebro, a w sztafecie sprinterskiej, wspólnie z Anetą Białkowską, również był drugi. Agata zanotowała srebro na nocnym, brąz na klasyku oraz brąz wspólnie z Rafałem Podzińskim podczas sztafety sprinterskiej mix. Rafał odniósł również kolejny swój ogromny sukces zdobywając wymarzone złoto w seniorach podczas biegu nocnego. Klasę pokazały również seniorki: Alicja Ewiak-Paszyńska oraz jej siostra, Natalia, które w biegu nocnym zdobyły odpowiednio srebro oraz brąz. Nie zabrakło też sukcesów wśród naszych weteranów. Podczas Pucharu Weteranów Pan Józef Paszyński dwukrotnie odniósł zwycięstwo, a Pani Jola Mazurkiewicz na klasyku zdobyła srebrny medal.

Gratulacje dla naszych zawodników i czekamy na medale na Długodystansowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Krakowie. 

A wszystkich amatorów biegu na orientację zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Zorientuj się na Łódź. Tym razem ścigać będziemy się 17 października wieczorem w Parku Poniatowskiego. Szczegóły na stronie orientuslodz.pl

Pozdrawiam

Łukasz Charuba

UKS Orientuś Łódź

Powiązane Posty