Rajd Miejski „Aktywna Przestrzeń Łodzi”

Nietypową propozycję aktywnego spędzenia czasu przygotowuje Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient. 31 maja stowarzyszenie zaprasza na Rajd Miejski „Aktywna Przestrzeń Łodzi”, który będzie połączeniem gry miejskiej i rajdu przygodowego. Zabawa polegać będzie na przebyciu wyznaczonej trasy w dwuosobowych zespołach. Drużyny będą wykonywać logiczne i sprawnościowe zadania w różnych częściach miasta. Będzie można spróbować swoich sił w chodzeniu po taśmie (slackline), jeździe na bicyklu czy biegu po ruchomej bieżni. Nie zabraknie również konkurencji związanej z Janem Karskim i innymi postaciami związanymi z Łodzią. O miejscach, które należy odwiedzić, uczestnicy dowiedzą się z map, które otrzymają przed startem. Organizatorzy przygotowują dla biegaczy ok. 20 km trasę, choć nie trzeba odwiedzać wszystkich wskazanych miejsc, zatem można sobie skrócić trasę rajdu nawet do kilku kilometrów. Dodatkowo będzie również do wyboru trasa dla rowerzystów (ok. 40 km). Start odbędzie się o godz. 10 ze Starego Rynku w Łodzi. Uczestnicy będą zobligowani wrócić w to miejsce do godz. 16. Podczas zakończenia odbędzie się uhonorowanie najlepszych uczestników oraz losowanie nagród spośród wszystkich zespołów. Po zakończeniu imprezy warto wstąpić do klubokawiarni Niebostan, by podzielić się wrażeniami ze znajomymi i odpocząć po trudach rajdu.

Na uczestników czekać będą pakiety startowe w formie opaski na rękę z logo rajdu, zestawy odżywcze i nagrody o łącznej wartości ponad 6 tys. zł. Spośród kilkunastu partnerów imprezy największe wsparcie zaoferował sklep biegowy Trucht, sklep rowerowy Maxxbike oraz siłownia Chilli Fitness. Głównym partnerem imprezy jest Urząd Miasta Łodzi, który dofinansowuje imprezę.

Wydarzenie ma charakter otwarty dla wszystkich osób pow. 16 roku życia. Będzie to doskonała okazja do poznania mało znanych zakątków Łodzi i spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu. Dla biegaczy będzie to też interesująca forma treningu. Szczegóły imprezy dostępne są na stronie www.bikeorient.pl/rajdmiejski/. Warto się zgłosić jak najwcześniej, gdyż obowiązuje limit uczestników. Zapisy dostępne są poprzez formularz zgłoszeniowy: www.bikeorient.pl/rajdmiejski/form.php.

Uwaga! Ogłaszamy konkurs dla czytelników Biegam po Łodzi, w którym do wygrania jest bezpłatny udział w rajdzie miejskim dla trzech osób wraz z osobami towarzyszącymi. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: do jakiego łódzkiego parku jest najbliżej ze sklepu biegowego Trucht? Odpowiedzi należy przesłać na adres organizatora imprezy bikeorient@o2.pl. Nagrodę otrzymają 3 osoby, które jako pierwsze nadeślą prawidłową odpowiedź.  Zapraszamy do udziału w konkursie.

Piotr Banaszkiewicz

Powiązane Posty