Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację.

W Nawojowej Górze w Małopolsce rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Były one bardzo pomyślne dla zawodników UKS Orientuś, którzy na nie tylko długich, ale i  trudnych technicznie trasach zdobyli 4 medale. Ten najcenniejszy bo złoty wśród damskiej elity wywalczyła Agata Stankiewicz, która po ponad dwugodzinnym biegu, potwierdzeniu 40 punktów kontrolnych i pokonaniu ponad 520 m różnicy wysokości dotarła do mety z 36 sekundową przewagą nad rywalkami. Jako czwarta ukończyła ten morderczy bieg, rozegrany w dodatku przy upalnej pogodzie druga z łodzianek, Ewa Gwóżdź. Do podium zabrakło jej 22 sekund. Bardzo miłą niespodziankę sprawił debiutujący w mistrzostwach Polski Michał Nowak. Podopieczny trenera Piotra Paszyńskiego zdobył tytuł wicemistrza wśród juniorów młodszych. W kategorii młodzieżowej zaś brązowy medal przypadł Weronice Fortuniak. Medalową kolekcję UKS Orientuś uzupełniła także brązowym krążkiem weteranka, Nina Deredos. W mistrzostwach nie wystartował ubiegłoroczny mistrz Europy juniorów Piotr Rzeńca. W tym samym bowiem czasie z powodzeniem walczył na Węgrzech w Pucharze Europy Środkowej. Piotrek zajmując 3 miejsce w biegu średniodystansowym potwierdził aspiracje do obrony mistrzowskiego tytułu, co czeka go pod koniec czerwca w Bułgarii.