Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację.

We francuskim regionie Limousin w Masywie Centralnym rozpoczęły się z udziałem 331 zawodników z 30 państw, Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację. Już pierwszy dzień zawodów podczas którego rozgrywany był tak zwany bieg sprinterski ( trasa – 2 km, 17 punktów kontrolnych) zakończył się  wielkim sukcesem łodzianina Krzysztofa Rzeńcy. 17-letni biegacz UKS Orientuś zdobył brązowy medal ulegając minimalnie faworyzowanym Francuzom a pozostawiając w pokonanym polu 82 rywali z państw gdzie bieg na orientację jest na ogół znacznie bardziej popularny i  doceniany przez władze sportowe oraz media. Krzysztof, którego klubowym trenerem jest Piotr Paszyński już miesiąc temu zasygnalizował wysoką formę zwyciężając w biegach sprinterskim i średniodystansowym w czasie mistrzostw Polski w Poznaniu. We Francji nie należał jednak do faworytów gdyż jest debiutantem na tej rangi imprezie a wyczynowo bieg na orientację uprawia zaledwie od 3 lat. Właśnie ukończył naukę w Gimnazjum nr 29 w Łodzi i od września rozpocznie ją w XXXI LO. Ponieważ równie dobrze czuje się na dłuższych dystansach liczymy na jego udany występ w biegach klasycznym i sztafetowym. Drugi ze startujących w mistrzostwach łodzian, Witold Jasiński w kategorii juniorów starszych zajął 48 miejsce.