Mistrzostwa Europy Juniorów w biegu na orientację – brąz Krzysztofa Rzeńcy!

Zawodnik UKS Orientuś Łódź, Krzysztof Rzeńca zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na orientację, które rozgrywane były w miejscowości Strumica w Macedonii. Podopieczny trenera Piotra Paszyńskiego podtrzymał tym samym medalową passę, którą rozpoczął 2 lata temu od złotego medalu w biegu sztafetowym; w ubiegłym roku wywalczył zaś srebro w biegu sprinterskim. W tym roku Krzysztof wywalczył medal na swym ulubionym dystansie sprinterskim, ulegając w gronie 108 rywali z 33 państw jedynie Finowi i Szwajcarowi. Swe wysokie umiejętności potwierdził także w biegu klasycznym rozgrywanym na niezwykle trudnym górzystym terenie gdzie zajął 8 miejsce tracąc medalowe szanse dopiero na ostatnich punktach kontrolnych. Wraz z kolegami: M. Biedermanem (Wawel Kraków) i R. Piotrowskim ( Siódemka Rumia) zajął także 5 miejsce w biegu sztafetowym. Dla 18-letniego ucznia XXXI LO nie była to ostatnia okazja do walki o medale najwyższej rangi imprez. Po krótkim odpoczynku, Krzysztof mimo, że jest jeszcze juniorem wystąpi w reprezentacji Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Bułgarii. Liczymy na dobry występ zwłaszcza w biegu sztafetowym. A już 5 lipca, po raz pierwszy w historii dwójka zawodników UKS Orientuś wystapi na seniorskich mistrzostwach świata. Na ulicach Wenecji i w górach w okolicy Trentino w biało-czerwonych barwach pobiegną: Ewa Gwóźdź i Rafał Podziński. Trzymamy kciuki za udany debiut.