Grand Prix Mazowsza w biegu na orientację

W okolicach Wieliszewa w pobliżu Nowego Dworu Mazowieckiego odbyły się XIV Międzynarodowe Zawody w Biegu na Orientację – Grand Prix Mazowsza. W składającej się z trzech etapów imprezie wystartowało ponad 500 zawodników z Polski i Rosji, którzy rywalizowali na ciekawych technicznie i urozmaiconych trasach (wydmowe wzniesienia,  bagna, gęste zarośla i poręby). W tych silnie obsadzonych zawodach doskonale wypadli biegacze z naszego województwa, którzy zwyciężyli aż w ośmiu kategoriach wiekowych i zajęli  14 miejsc na podium. Kategorię elitarną kobiet wygrała Ewa Gwoźdź (Orientuś Łódź) a wśród mężczyzn drugie i trzecie miejsca wywalczyli świetnym biegiem na ostatnim, 15 kilometrowym etapie: Łukasz Charuba (Orientuś) i Łukasz Gryzio (Azymut Pabianice). Zwycięzcami Grand Prix Mazowsza zostali ponad to łodzianie: Amelia Block (K10), Aleksandra Filipowska (K14), Natalia Bartczak (K20), Jakub Pietek (M12), Krzysztof Rzeńca (M16), Dominik Chudzik (M20) oraz Mariusz Piekielny (Junior Ochędzyn). Medalowe pozycje wywalczyli także: Agnieszka Banaś (K16), Jolanta Mazurkiewicz (K55), Piotr Rzeńca (M12) z UKS Orientuś a także Kinga Królik (Azymut). W towarzyszących Grand Prix Mazowsza zawodach Orient Show triumfował Dominik Chudzik a wśród pań druga była Natalia Bartczak.
W sobotę, 12 maja UKS Orientuś zaprasza na imprezę popularyzującą zawody na orientację – „Cała Polska Biega z Mapą”, która odbędzie się na rynku Manufaktury o godz. 11. Szczegóły na www.biegajzmapa.pl.
W dniach 18-20 maja, broniący tytułu klubowego mistrza Polski `2011 Orientuś  zaprasza do Tomaszowa Mazowieckiego na I rundę tegorocznych mistrzostw. Informacje na stronie www.kmp2012.pl.

Krzysztof Lewandowski

UKS Orientuś Łódź

Powiązane Posty