Cała Polska biega z mapą – już w najbliższą sobotę!

W tym roku aż 18 miast weźmie udział w największej w Polsce akcji promującej bieg na orientację – Cała Polska biega z mapą! W najbliższą sobotę, 11 maja, tysiące ludzi postawi swoje pierwsze kroki w sporcie, który oprócz sprawności fizycznej wymaga również umiejętności szybkiego myślenia. Taki właśnie jest bieg na orientację – zamiast biec wzdłuż wyznaczonej taśmami trasy, warianty dotarcia do kolejnych punktów kontrolnych wybiera sam zawodnik! To dzięki temu każdy bieg jest niepowtarzalny i daje okazję do nieustających analiz oraz porównywania przebiegów z innymi biegaczami. 

Jak to wygląda?

Zawodnik na starcie dostaje specjalną, bardzo dokładną mapę terenu – zaznaczony jest na niej trójkąt, który oznacza start. Od niego wiedzie linia do kolejnych kółek, które oznaczają punkty kontrolne. Obecność na nich potwierdza się za pomocą elektronicznego czipa, który zapisuje również międzyczasy ze wszystkich „checkpointów”. Wygrywa oczywiście ten, kto najszybciej przebiegnie trasę – trzeba jednak pamiętać, że wymogiem sklasyfikowania jest zaliczenie wszystkich punktów w odpowiedniej kolejności!

W takim razie spróbuję…

Nic prostszego! Nie musisz się wcześniej zapisywać, nie musisz przychodzić na jedną, sztywną godzinę. Mało tego, nie musisz nawet za to płacić. Po prostu załóż wygodne buty i spotkaj się z nami w sobotę! Dokładne miejsca i godziny trwania zawodów w poszczególnych miastach podane są na stronie Akcji (www.biegajzmapa.pl). Na miejscu wypożyczymy Ci elektroniczny czip, a ekipa profesjonalistów wytłumaczy o co dokładnie chodzi w biegu na orientację. Trasy są tak przygotowane, aby każdy – niezależnie od kondycji czy orientacji w terenie – nie miał problemu z ich pokonaniem!

Stadion Narodowy, Galerie, Rynki

W tym roku odbędzie się już trzecia edycja Akcji Cała Polska biega z mapą. Łącznie tego dnia swoich sił w BnO spróbować może nawet 3 tysiące zupełnych nowicjuszy! Miejsca rozgrywania zawodów na pewno na długo pozostaną im w pamięci. W Stolicy Stadion Narodowy, w Mieście Królów Polskich Galeria Krakowska, w Łodzi Manufaktura, w Chrzanowie i Jeleniej Górze – Rynek. Czekamy na Was!

Informacji udziela Marketing Polskiego Związku Orientacji Sportowej:

marketing@zielonysport.pl

Sławomir Cygler – rzecznik prasowy – 508 127 708 

Łukasz Charuba – koordynator Akcji – 691 679 661

 

Powiązane Posty