Bike Orient również dla biegaczy

Rajd Bike Orient to impreza, w której od kilku lat uczestniczy pokaźne grono rowerzystów z całej Polski. Obecnie jest to drugi pod względem popularności rowerowy rajd na orientację w kraju. W ubiegłym roku cykl czterech imprez został wyróżniony przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego w konkursie na najlepszy produkt turystyczny regionu. W tym roku planowane są 3 edycje imprez. Startować będą mogli nie tylko rowerzyści. Dla biegaczy i piechurów organizatorzy przygotowują odrębne trasy. Będzie można rywalizować nie tylko na poszczególnych edycjach, ale również w Pucharze Bike Orient. W końcowej klasyfikacji cyklu będą brane pod uwagę dwa najlepsze starty każdego z zawodników na trasach rowerowych i pieszej.

Trwają już zapisy na pierwszą edycję, która odbędzie się 5 kwietnia w Szczepocicach koło Radomska – KLIK. Do wyboru będzie 50 i 100 km trasa rowerowa oraz 40 km trasa piesza. Więcej informacji o tej edycji dostępne jest na stronie – KLIK. Kolejny rajd zaplanowany jest na 28 czerwca na Jurze. Będzie to najważniejsza impreza cyklu, bowiem zarówno trasa piesza jak i rowerowa giga zaliczane będą do klasyfikacji Pucharu Polski w Maratonach na Orientację. Finał odbędzie się 14 września nad Jeziorem Sulejowskim.

Rajdy Bike Orient to nie jedyne imprezy, które planuje zorganizować stowarzyszenie KTR BikeOrient w tym roku. W przygotowaniu jest Rajd Miejski Aktywna Przestrzeń Łodzi, który odbędzie się 31 maja, Maraton Wokół Jeziora Sulejowskiego zaplanowany na 14 września oraz rajdy turystyczne. Wkrótce napiszemy więcej o tych imprezach.

Powiązane Posty