Złoto Kingi Królik podczas Mistrzostw Polski

Jerzy Woźniak: Podczas 98 Mistrzostw Polski Seniorów zawodniczka UKS Azymut Pabianice; Kinga Królik zwyciężyła na swym koronnym dystansie 3 000 m z przeszkodami w czasie: 9:47,84 Przed biegiem legitymowała się najlepszym w wynikiem uzyskanym w tym sezonie 9:36,63.

Siostry Alicja i Aneta Konieczek, olimpijki z Tokio uzyskały w tym sezonie słabsze,  ale ich rekordy życiowe z ubiegłego roku były poniżej 9:30. Ta trójka była typowana do medali. Był to typowy bieg na miejsca. Pierwszy km Alicja Konieczek 3:14,1, drugi km Patrycja Kapała 6:37,5 (3:23,4). Na ostatnim km tempo znacznie wzrosło (3:10 km ) Na ostatnią przeszkodę trzy zawodniczki wbiegły niemal równocześnie. W tym miejscu Kinga zaatakowała. Żadna zawodniczka nie była w stanie odpowiedzieć. Ostatnie 400 m Kinga pokonała w 1:09,0

Następny start 18 czerwca, w Paryżu. Kinga pierwszy raz wystartuję w mitingu najwyżej światowej klasy Wanda Diamond League Meeting, gdzie pobiegnie 3 000 m z przeszkodami. Linki do wyników:https://mps.domtel-sport.pl/?seria=1&runda=1&konkurencja=K3000p&dzien=2022-06-10&impreza=6

Dodajmy, że Kinga 6 czerwca podczas mitingu w Hengelo wywalczyła minimum na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 11 – 21 sierpnia w Monachium!

zdjęcia: Kinga Królik