ZaDyszka” Gminy Bełchatów

ZaDyszka” Gminy Bełchatów powraca po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Biegacze z województwa łódzkiego i nie tylko znów pobiegną dobrze znaną, uliczną trasą w Kurnosie Drugim. Siódma edycja biegu cieszącego się dużą popularnością wśród biegaczy odbędzie się już 11 września.

Zgodnie z tradycją „ZaDyszki” Gminy Bełchatów bieg będzie miał charakter charytatywny. Całkowity dochód z pakietów startowych przeznaczony będzie na rehabilitację 2-letniego Szymonka z Emilina, który urodził się z Zespołem Downa. Chłopiec jeszcze nie chodzi i wymaga specjalistycznej rehabilitacji, m.in. neurologicznej, neurologopedycznej, uczęszcza też na zajęcia z integracji sensorycznej. Niestety nie wszystkie świadczenia pokrywa NFZ. Podczas imprezy prowadzona będzie również kwesta na rzecz małego mieszkańca Gminy Bełchatów.

Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km (dokładnie 10,2 km, czyli trzy pętle po 3,4 km) po nawierzchni asfaltowej. Oprócz klasyfikacji open kobiet i mężczyzn prowadzone będą również klasyfikacje w kategoriach wiekowych (K20, K30, K40, K50+ oraz M20, M30, M40, M50, M60+). Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja dla najlepszej biegaczki i biegacza z Gminy Bełchatów.

Oprócz biegu głównego przewidziany jest też bieg rekreacyjny na dystansie jednego okrążenia – 3,4 km. Tutaj przewidziano kategorie open kobiet i mężczyzn. Ale to nie wszystko, bo jak to często na biegowych trasach bywa, najwięcej emocji towarzyszy biegom dzieci. W Kurnosie Drugim najmłodsi biegacze również staną na starcie. Będzie bieg krasnali (dla dzieci w wieku przedszkolnym) oraz biegi dla młodzieży szkolnej na dystansach 600 m (klasy I-II), 800m (klasy III-IV) oraz 1000m (klasy V-VIII). W biegu krasnali oczywiście nie będzie prowadzona klasyfikacja. Tutaj liczy się udział i dobra zabawa. W biegach dla starszych dzieci przewidziano puchary za trzy pierwsze miejsca w kategorii wiekowej.

Limit zawodników w obu biegach to 150 osób, a w przypadku biegów dzieci – 80 osób. W przypadku nie wyczerpania puli pakietów startowych podczas zapisów elektronicznych, będzie można zgłosić się do biegu w dniu zawodów.

Oczywiście wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale i pakiety startowej, w których oprócz wody i numeru z czipem będą też drobne upominki i talon na posiłek regeneracyjny. Kurnoskie makarony dla biegaczy w poprzednich latach cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Będzie też żurek przygotowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Bełchatów oraz pyszne ciasta serwowane przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Atrakcji dla uczestników i kibiców będzie zresztą więcej. Będą dmuchańce dla dzieci, wata cukrowa, zabiegi rehabilitacyjne, czy wystawa motocykli.

Bazą imprezy będzie Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim.

Organizatorem biegu jest Gmina Bełchatów oraz Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. Za merytoryczną obsługę biegu odpowiadać będzie Klub Biegaczy Spartakus Bełchatów.

Program godzinowy zawodów:

    10:00 otwarcie biura zawodów

    10:00–13:30 weryfikacja zawodników, zgłoszenia, wydawanie pakietów startowych,

13:00 start biegów dzieci, w kolejności: 100m, 600m, 800m, 1000m,

13:30 zamknięcie biura zawodów,

13:45 wspólna rozgrzewka,

14:00 oficjalne otwarcie imprezy,

14:05 start biegu na 3400m

14:10 start biegu głównego na 10km

15:40 zamknięcie trasy biegów

15:45 dekoracje zawodników

https://www.facebook.com/events/426522752767938/?ref=newsfeed
ZAPISY: https://cutt.ly/qZETlyS
ZAPISY DO BIEGÓW DZIECI: https://cutt.ly/cXARys6

Powiązane Posty