VII Nararciarski Bieg Sasinów – relacja Maćka Tracza

VII Nararciarski Bieg Sasinów Wysoka Wieś 04.02.2012 W mroźny sobotni ranek w Wysokiej Wsi na Mazurach odbył się VII Narciarski Bieg Sasinów. Temperatura oscylowała w granicach -18 stopni Celcjusza. Nie odstraszyło to jednak licznie przybyłych biegaczy z całej Polski. Rywalizacja odbywała się na 2 dystansach 10 i 5 kilomertach. Uczestnicy pokonywali albo jedną albo 2 pętle. Najmłodsi uczestnicy liczyli niewiele ponad 6 lat a najstarszy ponad 80. Trasa przygotowana została w profesjonalny sposób i do dyspozycji biegaczy oddanych zostało kikla torów. Przepiękna pogoda, zróżnicowana trasa i urokliwe widoki na Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich satnowiły atuty tej imprezy. Przygotowany parking tuż przy starcie umożliwiał pozostanie w ciepłych samochodach aż do samego startu. Rozpalone zostały dwa duże ogniska przy których można się było ogrzać. Ciepła herbata i kawa były dostępne przez cały czas. Po biegu Hotel SPA dr Ireny Eris zapewnił gorący posiłek. Elektroniczny pomiar czasu na jednorazowych czipach okazał sie strzałem w dziesiatkę. Całe zawody wraz z późniejszą dekoracją odbyły się bardzo sprawnie. Wyniki i krótka relacja znajduje się na stronie www.biegsasinow.pl Bieg Sasinów z imprezy lokalnej dzięki zaangażowaniu właśicieli pensjonatu Stara Szkoła oraz Hotelu Spa dr Ireny Eris stał się jedną z największych imprez narciarskich w Polsce. W lecie odbędzie się półmaraton po Wzgórzach Dylewskich na który już teraz goraco zapraszam.