Triathlon wokół Gór Stołowych

W dniu 14 sierpnia miała miejsce pierwsza edycja Triathlonu wokół gór stołowych. Zawody odbyły się na dystansie olimpijskim ze startem na zalewie w Radkowie, na którym stanęło 133 zawodników. Strefa zmian T1 bardzo dobrze przygotowana – szerokie przejścia, maty, kosze z numerami startowymi.
Trasa kolarska prowadziła przez czeski Bożanov, Radków, Wambierzyce do Polanicy Zdroju, obfitowała w liczne podjazdy, największy z nich liczył 10% nachylenia oraz zjazdy, na których można było przekroczyć prędkość dozwoloną. Druga strefa zmian znajdowała się w Polanicy, gdzie czekały na zawodników rzeczy na etap biegowy przewiezione przez organizatora z Radkowa. Do pokonania były 3 kółka po 3,1 km plus dobieg na metę 700 m. Trasa biegowa również obfitowała w przewyższenia ,a słoneczko które podczas pływania było ledwo widoczne teraz dawało się we znaki biegaczom.
Meta triathlonu umiejscowiona była na stadionie w Polanicy. Po zawodach, każdy zawodnik otrzymywał bon żywieniowy, medal, a organizator zapewnił transport autobusowy dla zawodników chcących wrócić do Radkowa. Zwyciężył Marcin Ławicki (TS Akwedukt Kielce) z czasem 02:03:02, z kolei wśród kobiet, zgodnie z oczekiwaniami wygrała Ewa Bugdoł 02:16:23 (WLKS Kmicic Częstochowa).
Zawody ukończyło 120 osób w tym 3 łodzian.
Po zakończeniu zawodów powrót do Radkowa zafundowaliśmy sobie na rowerach, dodając kolejne 20 km trasy kolarskiej poza konkursem.
Zawody poza dość zawiłą trasą kolarską na której niektórzy zawodnicy pomylili trasę były dobrze zorganizowane ,a trzeba pamiętać że był to debiut triathlonu w Górach Stołowych.

wyniki

Pozdrawiam
Michał „Tri Majk” Godlewski

 

Powiązane Posty