X Sztafetowy Maraton Szakala już w lipcu!

Klub Sportowy „Szakale Bałut” zaprasza całą biegową brać na kolejną – dziesiątą już – edycję Sztafetowego Maratonu Szakala, która odbędzie się 3 lipca 2022 r. o godz. 10:30. Spotykamy się jak co roku w naszym pięknym Arturówku (okolice stawów przy ul. Skrzydlatej). Bieg został objęty honorowym patronatem Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Sztafetowy Maraton Szakala jest jedynym rozgrywanym biegiem sztafetowym na terenie Łodzi na dystansie maratonu. Drużyny składają się z 7 zawodników, w tym co najmniej dwóch kobiet. Zawody rozgrywane są systemem 7x6x1000m. Oznacza to, że sztafety pokonują kolejno pętle, a po jej ukończeniu przez każdego z zawodników pokonują ją ponownie w tej samej kolejności – i tak sześciokrotnie. Wakacyjny maraton organizowany przez Klub okazał się bardzo fajną formą rywalizacji, zabawy i integracji środowiska biegowego. Atutem imprezy jest atmosfera jaka tworzy się podczas rywalizacji 7 osobowych drużyn.

Każda edycja gromadzi na starcie kilkuset biegaczy z regionu jak i bardziej oddalonych części Polski. W tym roku po raz pierwszy przy okazji imprezy zorganizowane zostaną sztafetowe Mistrzostwa Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego.

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie i połączoną z tym falą migracji głównie kobiet i dzieci przy okazji X Sztafetowego Maratonu Szakala zorganizowany zostanie piknik dla najmłodszych wraz z zaproszeniem dzieci z sierocińca ewakuowanego w Ukrainie.

Jest o co powalczyć – poza ogromną dawką endorfin, 6 najlepszych drużyn otrzyma okazałe puchary, a każda ze sztafet, która tego dnia weźmie udział biegu, dostanie pamiątkowy dyplom. Drużyny otrzymają także słodki pakiet startowy, więc sił na pewno nikomu nie zabraknie 🙂

Tradycją już jest, iż po biegu Szakale zapraszają wszystkich do iście rodzinnego zdjęcia biegowego! Nie może Was tam zabraknąć! 🙂 Widzimy się na trasie! Zapisy wciąż trwają, zapraszamy!

Ze sportowymi pozdrowieniami,
Szakale Bałut Łódź

Zapisy pod adresem: http://szakalebalut.pl/x-sztafetowy-maraton-szakala/

Powiązane Posty