WYJĄTKOWY DOM

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzech charytatywnych biegach:
20.06.2021 Stawy Stefańskiego (bieg pod hasłem „Daj Pan Cegłę”)
29.08.2021 Stawy Stefańskiego (bieg pod hasłem „Polej Beton”)
25.09.2021 Stawy Stefańskiego (bieg pod hasłem „Rzuć Dachówkę”)

W ramach biegów odbędzie się atestowana rywalizacja indywidualna i drużynowa. Drużyna powinna liczyć minimum 5 osób (w tym minimum 1 kobieta). W przypadku chęci startu drużynowego należy w momencie rejestracji na bieg wpisać nazwę drużyny- wszyscy zawodnicy tę samą (np. OSP Koluszki).
Do rywalizacji drużynowej zapraszamy w szczególności: urzędy i instytucje publiczne, polityków, duchownych, służby mundurowe, organizacje pozarządowe, służbę zdrowia, artystów, szkoły sportowe, przedstawicieli biznesu, kluby sportowe, placówki wspierające osoby z niepełnosprawnościami (np. ŚDSy, WTZy, DDP).
Dystans biegu: 5 km. W trakcie biegu można biec, biec z psem, maszerować (również z kijkami nordic walking), uprawiać slow jogging lub jechać na wózku inwalidzkim – każda forma aktywności będzie mile widziana. Zachęcamy do startu w strojach „służbowych” (np. strażacy w mundurach, duchowni w sutannach, politycy w krawatach 😉
Nagrodą za najlepsze wyniki w cyklu 3 biegów będzie honorowa statuetka „Budowniczy Wyjątkowego Domu” oraz nagrody rzeczowe. Po każdym z biegów każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal wykonany przez osoby z niepełnosprawnościami. Ponadto wyróżnienie otrzymają najliczniejsza drużyna i najszybsza drużyna.
W trakcie imprezy odbędą się biegi dla dzieci (500m i 250m) oraz piknik rodzinny.
Zapisy na bieg oraz regulamin na stronie www.time4s.pl
Informacje o kampanii na stronie www.wyjatkowydom.og.pl

HARMONOGRAM CYKLU
14:30 ROZPOCZĘCIE PRACY BIURA ZAWODÓW (wszystkie biegi)
15:00 PRZYGOTOWANIE MIEJSCA STARTU/METY i BIURA ZAWODÓW
16:45 ZAMKNIĘCIE BIURA ZAWODÓW BIEGI TOWARZYSZĄCE
17:00 KIDS A (2015 i młodsi) – 250m
17:30 KIDS B (2014 – 2008) – 500m
17:30 ZAMKNIĘCIE BIURA ZAWODÓW BIEG GŁÓWNY
18:00 START BIEGU GŁÓWNEGO 5km
19:00 ZAMKNIĘCIE METY
19:00 DEKORACJE, CZĘŚĆ NIEOFICJALNA

Podczas biegu odbędzie się zbiórka środków na budowę Wyjątkowego Domu dla osób długotrwale chorujących psychicznie i osób z chorobą Alzheimera.

WYJĄTKOWY DOM

CZYM JEST WYJĄTKOWY DOM?
Wyjątkowy Dom to tak naprawdę trzy domy, to trzy małe kameralne placówki (ok. 30-35 miejsc w każdej z nich) zlokalizowane na trzech kolejnych kondygnacjach dawnej szkoły przy ul Muncypalnej 4. Będzie on pełnił trzy podstawowe funkcje: pielęgnacyjno-opiekuńczą, aktywizacyjną i usamodzielniającą.

KTO ZAMIESZKA W WYJĄTKOWYM DOMU?
Osoby długotrwale chorujące psychicznie, które z powodu nasilonych objawów chorobowych nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w miejscu dotychczasowego zamieszkania lub mają poważne schorzenia towarzyszące (może to być znaczna niepełnosprawność ruchowa, choroba nowotworowa, problemy neurologiczne i inne). Zapewnimy również miejsca dla osób ze schorzeniami psychicznymi ujawniającymi się w podeszłym wieku (np. choroba Alzheimera).

DLACZEGO TEN DOM BĘDZIE WYJĄTKOWY?

  1. Usamodzielnianie – zaplanowanie drogi powrotu do środowiska dla dobrze funkcjonujących mieszkańców.
  2. Praca – damy zatrudnienie osobom niepełnosprawnym – mieszkańcom Domu lub osobom, które zakończyły proces aktywizacji w ZAZ lub WTZ.
  3. Kontakt ze zwierzętami – będziemy przyjmować do Domu osoby z ich własnymi zwierzakami, nie dopuścimy do dramatów osób zmuszonych do pozostawienia wieloletniego pupila.
  4. Zdrowy styl życia i ruch – posiłki: bez białego cukru, przygotowywane na miejscu ze świeżych, lokalnych oraz nieprzetworzonych produktów. Zorganizujemy zajęcia slow joggingu, jogi, ćwiczenia ze smovey. 
  5. Ekologia – panele fotowoltaiczne na dachu, efektywny systemie segregacji odpadów w myśl zasad „zero/less waste”.

ZOSTAŃ BUDOWNICZYM WYJĄTKOWEGO DOMU!
Możesz wpłacić darowiznę (symboliczne 7 zł lub wielokrotność tej kwoty) na konto Santander Bank Polska S.A. 86 1090 2705 0000 0006 7200 0141. Na stronie www.wyjatkowydom.org.pl znajdziesz więcej informacji o możliwościach wsparcia tego projektu.

Powiązane Posty