Wirtualny Provident RUN zebrał rekordową kwotę!

Tegoroczny Provident Run, po raz kolejny w wirtualnej odsłonie, odbył się 15 i 16 maja. Zebrano kwotę ponad 32 220 zł, którą otrzyma Fundacja Gajusz opiekująca się nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz ich rodzinami. Coroczny charytatywny bieg Providenta zgromadził około 500 uczestników, a ponad 300 z nich przystąpiło do rywalizacji ze sobą wykorzystując aplikację mobilną. Dorosłym towarzyszyły dzieci, które wzięły udział w Biegu Superbohaterów połączonym z nagrodami za najbardziej pomysłowy strój.

Obostrzenia epidemiczne sprawiły, że Provident RUN musiał po raz kolejny odbyć się w wirtualnej formule. Dlatego tegoroczny bieg został wzbogacony o cyfrowe rozwiązania. Dzięki wykorzystaniu aplikacji Just Move uczestnicy mogli na bieżąco rywalizować ze sobą i sprawdzać swoje wyniki. Jednocześnie można było skorzystać ze specjalnej graficznej nakładki na profil na Facebook’u by również i ten sposób podkreślić swój udział w wydarzeniu, które już od 4 lat integruje biegaczy, pracowników Providenta i ich rodziny wokół aktywności sprzyjających dbałości o zdrowie. Wirtualna edycja, podobnie jak ubiegłoroczna, zachęciła koleżanki i kolegów z Grupy IPF do wystartowania z biegiem IPF Run i wspólnego przebiegnięcia 5,5km poza granicami Polski. Tegoroczny bieg odbywał się w ramach miesiąca wolontariatu w całej grupie.

– Do końca trzymaliśmy kciuki za to by Provident RUN mógł odbyć się tradycyjnie, jednak równolegle przygotowywaliśmy się do jego wirtualnej edycji. Korzystając z zeszłorocznych doświadczeń wzbogaciliśmy tegoroczny bieg o rywalizację poprzez aplikację mobilną, a także o konkurs na najciekawszy strój dziecięcy – w naszej imprezie biorą bowiem udział całe rodziny. Uczestnikom udało się zebrać kwotę ponad 32 220 zł, to więcej niż w ubiegłym roku i nasz dotychczasowy rekord! – mówi Radosław Kacprzak, Specjalista ds. Bezpieczeństwa Pracy z Provident Polska i pomysłodawca biegu. – Pandemia uświadomiła nam wszystkim jak cenną wartością jest codzienne dbanie o zdrowie, a także empatia i pomocna dłoń wyciągnięta ku potrzebującym. Dlatego wspólną aktywnością wspieramy Fundację Gajusz, która prowadzi hospicjum stacjonarne i domowe dla dzieci  – dodaje.

W tym roku uczestnicy otrzymali medale za udział wraz z wykupionym pakietem startowym. Całość zebranych w ten sposób środków trafi do Fundacji Gajusz, która od ponad 20 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom.

– W czasie pandemii niezwykle istotne jest zrozumienie dla szczególnie trudnego położenia tych najmłodszych, którzy na co dzień zmagają się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Tym cenniejsza jest dla nas stała współpraca z Fundacją Gajusz przy okazji corocznych edycji Provident RUN. – podkreśla Karolina Łuczak, rzeczniczka prasowa Provident Polska. – Coraz liczniejsze grono biegaczy – również zza granicy – dowodzi, że nawet cyfrowa formuła łączenia wspólnej aktywności fizycznej z pomocą potrzebującym jest ceniona przez naszych pracowników – dodaje.

Podczas tegorocznej edycji Provident Run odbył się również Bieg Superbohaterów – uczestniczące w nim dzieci rywalizowały nie tylko sportowo, ale również strojami. 10 zdjęć przedstawiających najbardziej pomysłowych kreacji zostanie nagrodzonych bonami do Empiku. Tradycyjnie w wydarzeniu – w ramach sekcji chodzącej – wzięli udział wielbiciele marszów oraz nordic walking.

– Tak udana wirtualna edycja Provident Run pokazuje, że pomimo pandemicznych obostrzeń można skutecznie integrować biegaczy wokół sportowej rywalizacji. Wszyscy jednak tęsknimy już za normalnością, mam więc nadzieję, że w przyszłym roku bieg odbędzie się w formule stacjonarnej i wszyscy spotkamy się na trasie w Lesie Łagiewnickim – podsumowuje Radosław Kacprzak.

informacja prasowa

Powiązane Posty