Wiosenne przebudzenie po łódzku

Zapewne już wszyscy biegacze odliczają dni do rozpoczynającego się sezonu wiosennego na terenie naszego województwa. Pogoda powoli zaczyna sprzyjać szybszym treningom, dni są coraz dłuższe…, ale najbardziej wszystkim brakuje atmosfery zawodów, w najbliższym czasie głód startów zostanie zaspokojony. Już w najbliższą sobotę pierwsza możliwość sprawdzianu formy czyli Akademickie Mistrzostwa Łodzi w Praku 3 maja. W biegu mogą startować wszyscy chętni – nie trzeb abyć studentem. Dystans wynosi 5km i jak na pierwszy wiosenny start w zupełności wystarczy:) Szczegółowe informacje można znaleść tutaj.
Kolejną imprezą jest Bieg Wdzięczności organiozowany 18 kwietnia w Konstantynowie Łodzkim. Jest to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz biegowy naszego województwa. Z roku na rok organizatorzy podnoszą jej poziom, a co za tym idzie rośnie frekwencja. W ramach imprezy organizowane są biegi dla osób niepełnosprawnych oraz dla dzieci. Dystans w biegu głównym wynosi 6km dla Panów i 3km dla Pań – trasa w Konstanytynowie należy do szybkich:) Po biegu wśród wszystkich uczestników odbędzie się losowanie nagród –
szczegółowy regulamin.
W ostatni kwietniowy weekend organizowane są dwa biegi oraz maraton rowerowy, jeśli chodzi o sobotę to zapraszam wszystkich w imieniu organiztorów na Bieg z Olimpijczykami rozgrywany na terenie Parku 3 maja. Bieg główny rozgrywany jest na dystansie 5km ponadto odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Sczegółowy regulamin.
W niedzielę odbędzie się Bieg ulicą Piotrkowską, o którym wszyscy bądź prawie wszyscy mają wyrobione zdanie. Podobno w tym roku ma być inaczej…
www.biegulicapiotrkowska.pl
Osobiście, żeby się nie rozczarować wybiorę się na maraton rowerowy z cyklu
Mazovia MTB – tutaj pooglądać będzie można piękne krajobrazy oraz rywalizować z duża ilością zawodników, a vipów jak będę miał ochotę zobaczę w tv.
Na początku kwietnia w roli widza można wybrać się do Parku 3 maja na organizowane przez Politechnikę Łódzką Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Do imprezy zgłosiło się już ok 800 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Impreza będzie jednym z największych wydarzeń biegowych w naszym regionie w tym roku. W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich biegaczy tym razem w roli widza – bieg odbędzie się 10 kwietnia 2010 roku.

Już w kwietniu na naszych stronach pojawi się przewodnik po majowych imprezach biegowych.

Powiązane Posty