V Lajtowa Wycieczka Rowerowa” – Przez parki do źródeł rzek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi wznawia po „zimowej” przerwie organizację „Lajtowych Wycieczek Rowerowych”. Najbliższa odbędzie się już 5 kwietnia (sobota). Zbiórka i start obok przystani wodnej przy Stawach Jana, ul. Rzgowska 247 o godzinie 9.45. Trasa pierwszej tegorocznej wycieczki skieruje rowerzystów na wschód. Łatwe techniczne, a przede wszystkim bezpieczne drogi zaprowadzą do Wiśniowej Góry – miejsca wypoczynku przedwojennych, trochę mniej zamożnych elit. Uczestnicy „Lajtowej Wycieczki Rowerowej” organizowanej przez MOSiR dotrą do źródeł Neru i Olechówki, wcześniej kilkukrotnie je przekraczając. Po drodze przejadą obok tuż obok przedwojennego węzła rozładunkowego na Olechowie, aby za chwilę zobaczyć stylową i przepiękną wieżę ciśnień.

W sumie rowerzyści pokonają około 35 kilometrów, odwiedzą co najmniej dwa łódzkie parki. Na odpoczynki wyznaczono najpiękniejsze miejsca trasy, tam też będzie można zrobić ciekawe pamiątkowe zdjęcia. 

Zakończenie pierwszej tegorocznej „Lajtowej Wycieczki Rowerowej” planowane jest na godzinę 14.00, również przy Stawach Jana. 

„V Lajtowa Wycieczka Rowerowa” na trasie Łódź – Wiśniowa Góra – Łódź.

Data: 5 kwietnia(sobota)

Zbiórka: obok przystani wodnej przy Stawach Jana, ul. Rzgowska 247

Rozpoczęcie: godzina 9.45

Powrót: ok. godz. 14.00

Powiązane Posty