Udane 65. Halowe Mistrzostwa Polski dla zawodników z województwa łódzkiego!

W dniach 20 – 21 lutego w Toruniu odbyły się 65. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej atletyce, które przyciągnęły na start rekordową liczbę ponad 500 uczestników. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Klubów z województwa łódzkiego, którzy zakończyli rywalizację z medalami bądź nowymi rekordami życiowymi. Nas oczywiście najbardziej interesowała rywalizacja w biegach. Zacznijmy od dystansu 3000 m Kobiet, gdzie rewelacyjnie zaprezentowała się Kinga Królik (Kinga Królik szlifuje formę w Kenii )! Zawodniczka UKS Azymut Pabianice po zaciętej walce wywalczyła srebrny medal i uzyskała czas 9:18:60.

• Zdobyłam Vice Mistrzostwo Polski na 3000m na hali, jak na debiut poszło mi całkiem dobrze, jestem zadowolona, wnioski wyciągnięte, można dalej trenować. Dziękuję trenerom Jerzemu Woźniakowi i Jackowi Kostrzebie – napisała na „gorąco” po biegu Kina na swoim profilu na Facebook’u

1 TOPKA Beata ULKS Talex Borzytuchom 9:17.30
2 KRÓLIK Kinga UKS Azymut Pabianice 9:18.60
3 LIZAKOWSKA Weronika KUKS Remus Kościerzyna 9:19.32

Jeszcze więcej emocji przyniosła rywalizacja na 800m, gdzie niespodziewanie od samego początku zaatakował Adam Kszczot, który stoczył walkę o złoto do ostatnich metrów z Patrykiem Dobkiem. Zawodnik RKS Łódź ostatecznie wywalczył srebrny medal. Trzecie miejsce wywalczył Mateusz Borkowski. Dodajmy, że w biegu finałowym miejsca od 2 – 5 zajęli zawodnicy RKS Łódź!

1 DOBEK Patryk MKL Szczecin 1:47.12
2 KSZCZOT Adam RKS Łódź 1:47.35
3 BORKOWSKI Mateusz RKS Łódź 1:49.90
4 OSTROWSKI Filip RKS Łódź 1:49.90
5 AUGUSTYNIAK Jakub RKS Łódź 1:50.07

W rywalizacji mężczyzn na 3000 m bardzo dobrą formę zaprezentował Patryk Stypułkowski, znany z startów w biegach ulicznych. Zawodnik MKS Tomaszów Mazowiecki wywalczył 6 miejsce , a przede wszystkim poprawił rekord życiowy co potwierdza wysoką formą przygotowaną na Mistrzostwa Polski. Na 10 miejscu zmagania zakończył Jakub Czyżewski z RKS Łódź.

1. STYPUŁKOWSKI Patryk MKS Tomaszów Mazowiecki 8:20.87
  2. CZYŻEWSKI Jakub RKS Łódź 8:32.03

Na dystansie 1500 m wystartował reprezentant AZS Łódź Grzegorz Petrusiewicz, który zakończył zmagania na 6 miejscu, uzyskując czas 3:53:36.