Tymczasowa trasa parkrun Łódź!

W związku ze zniszczeniami, które powstały w dniu 14 lipca w Łodzi, koordynatorzy łódzkiej lokalizacji parkrun, zmuszeni byli wyznaczyć tymczasową trasę.

Na chwilę obecną nie ma jednak podanej żadnej konkretnej daty, kiedy możliwy będzie powrót na pierwotną trasę w Parku Poniatowskiego, lecz spodziewamy się, że tymczasowe przeniesienie utrzyma się co najmniej do końca sierpnia. W przypadku jakichkolwiek planowanych zmian, wszelkie informacje pojawią się z wyprzedzeniem na stronie lokalizacji na Facebooku [link].

Sytuacja w parku tydzień po wichurze (fot. Mati Be – komentarze parkrun Łódź)

Początkowo rozważana była część Parku na Zdrowiu, która była już wykorzystywana podczas remontu głównej trasy w Parku Poniatowskiego. Niestety z powodu tych samych okoliczności, z jakich jest on tymczasowo zamknięty, padło na południową część Parku im. Piłsudskiego. Jest to o tyle dobre miejsce, ze względu na istniejącą tam ścieżkę tartanową dla biegaczy, dobrze znaną chociażby dzięki Tomaszowi Osmulskiemu – zwycięzcy Wings For Life w 2019, który w kolejnych wirtualnych edycjach właśnie tam startował po raz kolejny.

Zawodnicy będą mieli do pokonania 3 pętle po ok. 1,66km – czytamy w oficjalnym komunikacie na fanpage’u parkrun [link]. Linia startu i mety będzie znajdować się na tyłach ZOO, a dla zmotoryzowanych uczestników w pobliżu miejsca zbiórki znajduje się parking.

Trasa biegu z oznaczonymi parkingami (parkrun Łódź)

Wznowienie biegów po przerwie Covidowej

W Polsce parkrun powrócił 12 czerwca, po ponad rocznej przerwie. Ostatnie spotkania przed ogłoszonym wstrzymaniem organizacji lokalnych spotkań, odbyły się 7 marca 2020r. Na chwilę obecną w naszym kraju działa 79 lokalizacji, a we wszystkich zorganizowanych do tej pory edycjach wzięło udział 14 110 osób, w tym 4606 osób zaliczyło start w łódzkiej lokalizacji.

Od momentu przywrócenia imprez, w Łodzi najlepszy czas wśród Pań osiągnęła Marta Bukowska – 20:56, a wśród Panów Jędrzej Hasiura – 17:10. Czy obecna trasa, mimo pętli okaże się szybszą? Tego dowiemy się już w najbliższą sobotę, 31 lipca!

Powiązane Posty