Trwają zapisy do CITY TRAIL Łódź!

Trwa rejestracja do największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Sezon 2021/2022 potrwa od 16 października 2021 do 27 marca 2022. Tym razem w każdej z dziesięciu lokalizacji odbędzie się po pięć biegów na dystansie 5 km. Zawody będą rozgrywane w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Pierwszy bieg w łódzkim Parku Baden-Powella – 7 listopada.

Terminy biegów CITY TRAIL 2021/2022 w Łodzi:

  • 7 listopada,
  • 12 grudnia,
  • 9 stycznia,
  • 6 lutego,
  • 6 marca.

Sezon zakończy się uroczystym podsumowaniem, z rozdaniem pamiątkowych medali. Te otrzymają biegacze, którzy pobiegną co najmniej 3 razy w edycji. To jeden z elementów charakterystycznych cyklu – podsumowanie zmagań odbywa się na oddzielnej imprezie –gali rozdania nagród.

– Pięć zamiast sześciu biegów w każdej lokalizacji to nie jedyna zmiana względem minionych edycji. Po zakończeniu sezonu zorganizujemy bieg CITY TRAIL Gold – ogólnopolską imprezę, na którą zaprosimy najszybszych zawodników z każdej lokalizacji – w klasyfikacjach open oraz wiekowych. Jeśli będzie to możliwe tego samego dnia zorganizujemy także otwarty bieg dla wszystkich chętnych. Szczegóły tej imprezy jeszcze dopracowujemy. Pewne jest, że zawody odbędą się w kwietniu – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL. – Co nas bardzo cieszy, w kolejnym sezonie kontynuujemy współpracę z Nationale-Nederlanden oraz markami Salomon, Suunto i Sklepem Biegacza. W aktualnych czasach to dla nas wielka wartość.

Biegacze sadzą las!

Biegacze startujący w cyklu mogą dołożyć swoją cegiełkę do posadzenia lasu, który powstanie dzięki zbiórce charytatywnej, organizowanej przez Fundację Krok do Natury – organizatora CITY TRAIL. – Od poprzedniego roku współpracujemy z Fundacją Las Na Zawsze, która w wielkim uproszczeniu mówiąc zajmuje się sadzeniem lasów. Naszą ambicją jest nie tylko zachęcanie Polaków do aktywności fizycznej, ale również edukacja ekologiczna biegaczy i osób nas obserwujących. Tym samym prowadzimy różne działania proekologiczne, a jednym z nich jest właśnie współpraca z Fundacją Las Na Zawsze. Dzięki wpłatom charytatywnym w roku 2020 i w ramach letnich biegów 2021 zebraliśmy już blisko 9000 zł na „nasz” las. Liczymy na to, że po zakończeniu zbliżającej się edycji, kwota ta będzie znacznie wyższa i jesienią 2022 posadzimy Las Na Zawsze Biegaczy – wyjaśnia Justyna Grzywaczewska, PR manager CITY TRAIL.

Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł do podstawowej opłaty startowej (w biegu głównym) oraz 5 lub 10 zł w biegach dziecięco-młodzieżowych.

Podstawowy pakiet pięciu biegów w jednym mieście to koszt 99 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 29,90 zł w przypadku płatności elektronicznej i 35 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

CITY TRAIL Junior, czyli dzieciaki biegają!

Od pierwszej edycji imprezy zorganizowanej w 2010 roku biegom dla dorosłych towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży. Biegi CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 9,5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi przez internet, 15 zł podczas rejestracji na jeden bieg w dniu zawodów oraz 29,90 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl (5 biegów).

Biegi CITY TRAIL mają dziewięcioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się 9 stycznia 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej, a od 2015 roku są rozgrywane pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który jest Sponsorem Tytularnym imprezy.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Łódzka edycja zawodów jest współorganizowana przez firmę inesSport.

Powiązane Posty