Tropem Wilczym już w niedzielę!

Drodzy Biegacze, Łodzianie, Kibice, Patrioci!

Już 05.03.2022 roku odbędzie się 11. bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Łodzi. Dystanse jakie będziemy pokonywać to klasyczna 5-tka oraz nieklasyczne 1963 m.

Dlaczego taki dystans? Dlaczego Żołnierze Wyklęci? Dlaczego rok 2011 jest dla nas ważny? Warto to wyjaśnić bo nie tylko o bieg chodzi, a raczej biega w tym wydarzeniu. Podstawowym celem jest uczczenie i popularyzowanie Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, który przypada na 1 marca. Święto to zostało ustanowione w 2011 roku aby upamiętnić tych, którzy walczyli z komunistami jeszcze długo po zakończeniu II Wojny Światowej. 60 lat wcześniej, 1 marca, ale 1951 r. wykonano wyrok śmierci na członkach Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. 1963 m – to dla uczczenia ostatniego Wyklętego – Józefa Franczaka, który zginął w 1963 roku w walkach z komunistycznym rządem, a tego roczna edycja jest jednocześnie 60-tą rocznicą śmierci ostatniego Wyklętego.

Dużo dat, dużo symboli, dużo do uświadomienia obecnemu, ale i przyszłym pokoleniom. Właśnie poprzez sport i propagowanie zdrowego trybu życia oraz to ogólnopolskie wydarzenie chcemy upowszechniać postawy patriotyczne, ale i wiedzę o naszej historii.

Bieg ma zasięg ogólnopolski, 1 marca w kilkuset miejscach w Polsce rozpocznie się bieg główny. Krajowym organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja, natomiast w Łodzi Stowarzyszenie Kibiców ŁKS.

Start biegu towarzyszącego (1963 m) planowany jest na godzinę 11:00, natomiast bieg główny (5 km) o godzinie 12:00.

Jak co roku bieg odbędzie się w łódzkim parku Na Zdrowiu, natomiast start oraz meta będą usytuowane na terenie Łódzkiego Klubu Sportowego (Miejskiej Areny Kultury i Sportu). Trasa będzie prowadziła głównie przez asfaltowe alejki parku i będzie oznaczona co kilometr.

Na każdego z uczestników czeka pakiet startowy z upominkami od Naszych partnerów, zaś na mecie uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal, ciepły posiłek w postaci grochówki i wodę. Wśród pań i panów pierwsze trzy miejsca będą nagrodzone pucharami i niespodziankami od naszych partnerów.

Biuro zawodów (odbiór pakietów) będzie czynne w sobotę 04.03 od 10 do 16 i w niedzielę od 9 do 10:30.

Pamiętajcie o wydrukowanych, uzupełnionych i podpisanych formularzach.

Wielkie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację i sponsorów, których wsparcie sprawia, że możemy zaoferować Wam więcej: Piekarnie Cukiernie Putka, VitaDiet, Święcicki Zdrój, Browar Staropolski, One&Only Events and Catering, FUNDACJA IMIENIA STANISŁAWA POMIAN – SRZEDNICKIEGO oraz łódzki oddział IPN.

Jeśli chcecie być na bieżąco, więcej szczegółów znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

Ze sportowym pozdrowieniem,

SK ŁKS

Powiązane Posty