Ścieżki biegowe Accenture i Szakali – „Bajkowa Łódź”

Ścieżki biegowe Accenture i Szakali pod patronatem serwisu biegampolodzi.pl możemy uznać za otwarte! W słoneczne niedzielne przedpołudnie odbyła się pierwsza (z planowanych wielu) wycieczek biegowych. Trasa „Bajkowa Łódź” była pierwszą zaprezentowaną przez nas trasą.  Ścieżka poprowadzona została śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for. Docelowo „Łódź Bajkową” ma tworzyć 17 rzeźb z brązu (co oznacza, że sukcesywnie trasa będzie wydłużana :), obecnie długość trasy wynosi ok 15 km), jednak jako, iż obecnie jest ich 8, na trasie właśnie tyle ich napotkaliśmy.

O godz. 10.00, tuż po Parkrunie (przy okazji, gratulujemy organizatorom nowego rekordu! Atmosfera jak zawsze na biegu godna pozazdroszczenia) zebraliśmy się na miejscu startu wycieczki tj. przed wejściem do Aquaparku Fala. W tym też miejscu usytuowana jest pierwsza rzeźba przedstawiająca pingwina Pik-Poka unoszącego się na grzbiecie fali. Rzeźbę odsłonięto 23 września 2010 r., w dniu, w którym miała miejsce inauguracja pierwszej edycji Se-ma-for Film Festival.

Ruszyliśmy kilkunastoosobową grupą w towarzystwie znanego wszystkim Macieja vel Doktorka, który swoim obiektywem upamiętniał każdy napotkany przez nas pomnik. Spokojnym, rekreacyjnym tempem skierowaliśmy się ul. Konstantynowską w kierunku ul. Legionów i Zielonej. Naszym kolejnym „celem” był nieodzowny cel sesji fotograficznych na ul. Piotrkowskiej (dokładnie ul. Piotrkowska 87) – Miś Uszatek. Rzeźba Misia przedstawia go jako turystę: ma on na sobie plecak, a w lewej łapce trzyma plan miasta. Odsłonięcie rzeźby, które miało miejsce podczas Święta Misia 24 października 2009 r. odbyło się pod hasłem „Łódź MISię podoba”. Cała relacja dostępna jest na stronie www.szakalebalut.pl

Powiązane Posty