Startuje cykl CITY TRAIL!

W niedzielę, 23 października startuje łódzka odsłona cyklicznych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To dawka motywacji, dzięki której łatwiej utrzymać aktywność w krótkie, jesienno-zimowe dni. W edycji 2022/2023 zaplanowano pięć biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie w Parku Baden-Powella. Dodatkowo podczas każdego wydarzenia rozgrywane będą także krótsze biegi dla dzieci i młodzieży. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 19 października. Rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów.

Comiesięczny sprawdzian formy

Jednym z elementów charakterystycznych CITY TRAIL jest niezmienność trasy, co pozwala na porównywanie wyników. – Takie rozwiązanie daje nam możliwość monitorowania kondycji. I każdy może z tej możliwości korzystać. Bo nawet jeśli nie trenujemy biegania, to takie regularne starty świetnie pokażą wahania formy, o którą warto dbać w każdym wieku – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców CITY TRAIL.

Brak limitu czasu

CITY TRAIL to nie tylko możliwość sprawdzania swojej formy, ale także okazja do spotkania ze znajomymi i zawierania nowych znajomości. Sprzyja temu kameralność i lokalny charakter biegów. A brak limitu czasu na pokonanie trasy daje możliwość zachęcenia do aktywności w naturze bliskich, którzy jeszcze nie biegają.

Biegi dla dzieci i młodzieży

Cykl CITY TRAIL to również zawody dla juniorów. Są one skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 4 lata oraz w wieku 5-6 lat – biegają 200 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 7- i 8-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 km, natomiast dzieci mające 11-12 lat (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.

Wyróżnik CITY TRAIL – podsumowanie cyklu

Zawody pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w formule cyklu Grand Prix, a to oznacza, że nagrody i pamiątkowe medale są wręczane po zakończeniu sezonu. Terminy łódzkich biegów w edycji 2022/2023 to: 23 października, 27 listopada, 18 grudnia, 8 stycznia, 12 marca. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba pobiec minimum 3 razy. I to także dodatkowa dawka motywacji.

Zadbaj o formę całej rodziny

– O formę warto dbać bez względu na wiek, dlatego w nowej edycji namawiamy do aktywności nie tylko dzieci, młodzież i dorosłych w średnim wieku, ale także seniorów. I tutaj niespodzianka – nie mam na myśli biegania, ale specjalne ćwiczenia skomponowane dla seniorów właśnie, które będą towarzyszyć naszym biegom w październiku i listopadzie – podkreśla Justyna Grzywaczewska, PR & Concept Manager CITY TRAIL.

Strefa Seniora Nationale-Nederlanden będzie funkcjonować podczas dziesięciu imprez CITY TRAIL – pomiędzy 15 października a 20 listopada. Otwarte zajęcia poprowadzą instruktorzy z Centrum Ruchu BODY WORK. Łódzcy seniorzy będą mogli wziąć udział w akcji przed niedzielnym biegiem w Parku Baden-Powella.

– Bieganie stało się pewnego rodzaju modą społeczną w Polsce, która angażuje coraz więcej osób. Cieszy nas to, że mali jak i duzi chętnie uprawiają ten sport, bo codzienna aktywność jest istotnym elementem profilaktyki zdrowia. Mamy świadomość, że osoby starsze mogą mieć trudność w dotrzymaniu tempa doświadczonym biegaczom, dlatego wraz z organizatorami CITY TRAIL udostępniliśmy specjalną strefę, gdzie aktywności będą dostosowane do możliwości seniorów. Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej rodzin spędzi wspólnie sobotnie lub niedzielne przedpołudnie na świeżym powietrzu – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Łodzią biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Współorganizatorem łódzkiej odsłony CITY TRAIL jest firma inesSport.

Powiązane Posty