Startuje Bieg Ulicą Piotrkowską

Informacja prasowa: Blisko cztery tysiące osób jest już na listach startowych tegorocznego Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Impreza odbędzie się w sobotę 28 maja. Rywalizacja na 10-kilometrowej trasie rozpocznie się o godzinie 19.

  • Ogromnie się cieszę z tego wydarzenia nie tylko dlatego, że sam od czasu do czasu biegam. To fantastyczna okazja, żeby zobaczyć nasze miasto z niecodziennej perspektywy. Wszystkich łodzian oraz ludzi spoza Łodzi zachęcam do tłumnego udziału. Trasa jest wyjątkowa i pokazuje to, co Łódź ma najlepsze. W tym roku miasteczko będzie w Ogrodach Geyera. Jest to jeden z ciekawszych projektów w naszym mieście. Niebawem będzie to jedna z najbardziej interesujących i wyjątkowo ulokowanych inwestycji mieszkaniowych w centrum naszego miasta. Będzie można zobaczyć zabytki, rewitalizację a więc to, z czego Łódź jest znana i z czego jest dumna – powiedział wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

Dodał, że w tym roku organizatorzy zadbali o bardzo ciekawe nagrody. Osoby, które ukończą rywalizację na miejscach 100 i 1 000 otrzymają vouchery na kwotę 5 000 zł na zakup wycieczki turystycznej. Lokaty nr 2 000 i 3 000 zostaną natomiast nagrodzone weekendowymi pobytami dla dwóch osób w jednym z hoteli południowej Polski.

Tomasz Cieślak z firmy Rossmann podkreślił, że premiowanie dość odległych lokat jest celowym zabiegiem, mającym zachęcić jak największą liczbę osób do czynnego udziału w zawodach. – Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run z założenia ma być masową imprezą rekreacyjną. Dlatego premiujemy miejsca poza podium. Chcemy, by jak najwięcej osób aktywnie spędzało czas na świeżym powietrzu. Zachęcamy do tego wszystkich łodzian – powiedział Cieślak.

Mimo nacisku na rekreację uczestnicy biegu z pewnością będą próbowali walczyć przynajmniej o własne rekordy życiowe. W ich poprawianiu sprzyjać powinna trasa, na której końcowe 1 500 metrów będzie „z górki”. – Można więc się pościgać i powalczyć o rekord życiowy. Po wielu latach start i meta biegu będą w jednym miejscu, oddalonym o dwieście metrów od biura zawodów, zlokalizowanego w Ogrodach Geyera. W tym roku przebiegniemy praktycznie całą ulicę Piotrkowską, co wcześniej z powodu licznych remontów rzadko nam się zdarzało – poinformował dyrektor sportowy imprezy i jej współorganizator Jacek Chmiel.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run tradycyjnie ma też aspekt charytatywny. W tym roku wspierane będą organizacje: Dom w Łodzi, Słonie na balkonie, Gajusz, Herosi i Ktoś oraz Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych.

Miasto Łódź organizację Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wsparło kwotą 100 000 zł.

Z uwagi na organizację Biegu ulicą Piotrkowską wystąpią czasowe utrudnienie w ruchu, szczegóły znajdują się na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

źródło: UMŁ

Powiązane Posty