SKS Katolik – nowy klub biegowy na terenie Łodzi.

Klub SKS Katolik.edu.pl Łódź-Teofilów powstał równo rok temu – 8 marca 2010 roku. Klub mieści się przy Katolickim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Łodzi – szkoła obchodzi obecnie swoje XX lecie. Głównymi pomysłodawcami klubu byli rodzic jednego z uczniów, maratończyk Marek Pastwa i nauczyciel wychowania fizycznego Ludwik Sikorski. Celem było zachęcenie młodzieży do udziału w zawodach organizowanych nie tylko w ramach rywalizacji międzyszkolnej organizowanej przez Miejski Szkolny Związek Sportowy, ale również w imprezach masowych.
Ma to zmobilizować uczniów do poszerzenia swoich horyzontów i przede wszystkim nauczyć korzystania z ofert imprez sportowych organizowanych na terenie województwa łódzkiego.

Pierwszymi zawodami w jakich braliśmy udział był Bieg Wdzięczności w Konstantynowie Łódzkim. Potem był Bieg Ulicą Piotrkowską, a ostatnio biegliśmy wspólnie w Arturówku na sportowo żegnając Stary Rok. Oczywiście największy kilometraż w 2010 roku należy do naszego (jak na razie) jedynego maratończyka, Marka Pastwy.
Po pierwszym roku działalności okazało się jednak, że nie tylko lubimy biegać. Ważnym momentem w rozwoju klubu i bodźcem do poszerzenia działalności był udział w zawodach triathlonowych w Suszu. W zeszłym roku w zawodach wzięło udział 3 zawodników: Piotr Niedźwiedzki, Ludwik Sikorski i Mateusz Pali. W roku 2011 przewidujemy, że do Suszu wybierze się grupa dziesięcioosobowa. Potem czekają nas Mistrzostwa Polski w Rawie Mazowieckiej.
Nasz klub reprezentują przede wszystkim uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II, które mieści się na ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi. Powstanie i rozwój naszego klubu SKS katolik.edu.pl dowodzi tego, że wiara i sport są nierozłączne – bo kto z nas bez wiary stanie na starcie ?
Nadmienić należy, że w tym tygodniu na terenie szkoły zostanie otwarty kompleks sportowy z halą sportową, której widownia pomieścić będzie mogła 200 widzów. Boiska sportowe oraz pięciotorową bieżnię o długości 100m.
Prezes klubu – Ludwik Sikorski
Vice-prezes Marek Pastwa
Zajęcia prowadzi, nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor pływania i instruktor koszykówki Ludwik Sikorski
Miejsce zajęć: Katolickie Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II w Łodzi (bieganie, siłownia), pływalnia „Wodny Raj” (pływanie), parki miasta Łodzi (bieganie), szosy miasta i okolic (kolarstwo).
Mamy nadzieję, że spotkamy się z czytelnikami na wielu zawodach – zarówno Ziemi Łódzkiej jak i całej Polski.

POZDRAWIAMY

SKS Katolik.edu.pl Łódż – Teofilów

Powiązane Posty