Ruszyła ósma edycja CITY TRAIL w Łodzi!

Największy cykl biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ponownie w Łodzi! Pierwszy z pięciu zaplanowanych na edycję 2022/2023 bieg odbył się w niedzielę, 23 października. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie nad Stawami Janina i Barbara odniósł Maksymilian Zawiślak. Wśród kobiet najszybszą okazała się Dominika Wiecha. Kolejny bieg już 27 listopada.

Dzisiejsze zawody na dystansie 5 km ukończyło 280 osób. Triumfator biegu – zaledwie 17-letni Maksymilian Zawiślak uzyskał czas 16:21. – Stwierdziłem, że dzisiaj od początku ruszę mocno, by sprawdzić swoje możliwości i odważnie rozpocząć ten sezon przełajowy. Za miesiąc są Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, w których będę startować, więc chciałem sprawdzić, na ile mnie stać. CITY TRAIL to znakomite miejsce, by „przetrzeć się” przed docelowymi zawodami, porywalizować z zawodnikami z różnych kategorii wiekowych. To dla mnie cenne doświadczenie – podkreślił na mecie zwycięzca zawodów.

Drugi był dzisiaj Michał Witkowski (czas 16:43), a trzecie miejsce zajął Michał Stobiecki (wynik 16:48).

Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj zwyciężczyni klasyfikacji generalnej w poprzednim sezonie CITY TRAIL w Łodzi – Dominika Wiecha.Jej dzisiejszy czas to 18:52. – To był mocny bieg, miałam z kim rywalizować, bo od startu na prowadzeniu była zawodniczka z Kleszczowa, która ostatecznie zajęła drugie miejsce. Ja staram się zaczynać biegi CITY TRAIL spokojnie, na pierwszym kilometrze mamy od razu podbieg, więc nie szarżuję. Dzisiaj na prowadzenie wyszłam po ok. 1,5 km od startu, ale cały czas czułam rywalkę za plecami – podkreśliła na mecie triumfatorka biegu. – Biegi CITY TRAIL traktuję jako element treningu, ale zawsze staram się pobiec mocno. Zwycięstwo w poprzednim sezonie motywuje mnie do kolejnych startów. Nie ukrywam, że presja też trochę jest, ale mimo wszystko staram się traktować te starty także jako dobrą zabawę – dodała zawodniczka.

Drugie miejsce wywalczyła Amelia Pawelus (czas 19:16), a trzecia była Magdalena Jakóbczak (19:49).

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 190 uczestników.

Przed dzisiejszym biegiem funkcjonowała Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie w Parku Baden-Powella. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

Kolejne zawody w Łodzi zaplanowane są na 27 listopada. Będzie to bieg z dodatkową klasyfikacją dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów dostanie nagrody od Herbapol Poznań.

Zapisy i szczegółowe informacje

Wyniki dzisiejszego biegu, a także szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy do kolejnych zawodów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się również na profilu imprezy na Facebooku.

Biegi CITY TRAIL mają dwunastoletnią historię. Pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych – odbyły się 9 stycznia 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej. W edycji 2015/2016 cykl przyjął nazwę CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Organizatorem zawodów jest Fundacja Krok do Natury. Poza Łodzią, biegi CITY TRAIL są obecne także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma inesSport.

Powiązane Posty