Rozbiegany Marzec – Wracamy do formy

Niech Was nie zdziwi zdjęcie tytułowe! Po pierwszym wybudzeniu ze spokojnego okresu zimowego, pragniemy polecić Wam kilka ciekawych imprez, które odbędą się już w nadciągającym miesiącu. Nie zabraknie w nich zakończeń zimowych cykli, nietypowych imprez, czy też okrągłych edycji. A to wszystko w poniższym artykule!

Bieg Tropem Wilczym – 5 marca

Już 05.03.2023 roku odbędzie się 11. bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Łodzi. Dystanse jakie będziemy pokonywać to klasyczna 5-tka oraz biegu towarzyszący na dystansie 1963 m.

Tradycyjnie jak co roku celem jest uczczenie i popularyzowanie Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, który przypada na 1 marca. Święto to zostało ustanowione w 2011 roku aby upamiętnić tych, którzy walczyli z komunistami po zakończeniu II WŚ. Krajowym organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja, natomiast w Łodzi Stowarzyszenie Kibiców ŁKS.

Start biegu towarzyszącego (1963 m) planowany jest na godzinę 11:00, natomiast bieg główny (5 km) o godzinie 12:00. Impreza odbędzie się na łódzkim Zdrowiu, start i meta będą usytuowane na terenie Łódzkiego Klubu Sportowego (Miejskiej Areny Kultury i Sportu). Trasa będzie prowadziła głównie przez asfaltowe alejki parku.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, ciepły posiłek w postaci grochówki, a także wodę na mecie. Wśród pań i panów pierwsze trzy miejsca będą nagrodzone pucharami i niespodziankami od naszych partnerów.

Spieszcie się z zapisami! Na bieg można zgłaszać się poprzez stronę inessport.pl do 26.02, po upływie tego terminu, tylko w biurze zawodów (stadion ŁKS, al. Unii 2). Opłata startowa wynosi 60 zł. Biuro zawodów (odbiór pakietów) będzie czynne w sobotę 04.03 od godz. 10 do 16 i w niedzielę od 9 do 10:30. Pamiętajcie o wydrukowanych, uzupełnionych i podpisanych formularzach.

Do zobaczenia na miejscu

SK ŁKS

Łódź Park Tour – 9 marca

Już 9 marca finałowy bieg zimowego cyklu Łódź Park Tour. Tym razem sympatycy biegów na orientację zawitają na Julianów. Zgodnie z tradycją ostatnie zawody cyklu będą mieć formę biegu pościgowego. Oznacza to, że zawodnicy poszczególnych kategori, z których każda będzie miała do pokonania inną trasę, wystartują zgodnie z kolejnością miejsc w klasyfikacji generalnej stworzonej przed ostatnim etapem. Jako pierwsi na trasę ruszą więc liderzy wśród Początkujących, Zuchwałych i Profesjonalistów, a pozostali zawodncy będa starali się ich dogonić. Taka formuła z pewnością dostarczy dodatkowych emocji. Czy wygrają ci prezentujący najrówniejszą formę w trzech ostatnich biegach czy może któryś z zawodników zaskoczy swą dyspozycją? O tym przekonamy się już niebawem!
Organizator cyklu, czyli klub UKS Orientuś Łódź, niezmiennie zaprasza do udziału w swych zawodach wszystkich chcących spędzić aktywnie zimowy wieczór. Aby wystartować, nie trzeba mieć doświadczenia – w biurze zawodów organizatorzy z chęcią wytłumaczą podstawowe zasady biegu na orientację. Do spróbowania swych sił podczas biegu/spaceru z mapą szczególnie zapraszane są rodziny z dziećmi, dla których stworzona została osobna kategoria – Rodzinna. Dodatkowo, na wszystkie dzieci w biurze zawodów czekać będzie słodka przekąska. 
Formularz zgłoszeniowy na zawody oraz więcej informacji o zbliżającym się biegu znaleźć można na stronie cyklu: https://lodzparktour.pl/

fot. Krzysztof Lewandowski

City Trail – 12 marca

Finałowe zawody cyklu City Trail w Łodzi odbędą się 12 marca w parku Baden Powella. W tym sezonie nastąpiła zmiana formuły zakończenia i medale za ukończenie cyklu otrzymacie już na ostatnim biegu edycji w swoim mieście! Warto więc wybrać się na przełajową piątkę, sprawdzić swoją formę, a na mecie odebrać medal za cały cykl. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie citytrail.pl.

fot. Konrad Ciężki

#500 Edycja parkrun Łódź – 18 marca

Wielkimi krokami zbliża się prawdopodobnie największa edycja parkrunu, pod względem startujących uczestników. Łódzka edycja parkrunu wystartowała w 2012 roku, a po 10 latach otwierając kolejną lokalizację – w Lesie Łagiewnickim. W celu promocji 500-tnego spotkania, na Facebooku możemy już znaleźć wydarzenie dla tego biegu – 500 uczestników na 500-tną edycję parkrun Łódź! Organizatorzy podkreślają, iż parkrun w przeciwieństwie do wielu biegów komercyjnych, stawia na ich otwartość i dostępność. „W czasach, gdzie szczyty pandemii mamy już prawdopodobnie za sobą, chcemy pokazać że aktywność fizyczna może być naprawdę łatwo dostępna. W przeciągu ostatnich miesięcy zauważamy ogromny wzrost maszerujących i spacerujących w naszych spotkaniach, co tylko dowodzi faktu, że takie inicjatywy są potrzebne. Dzięki temu, że nasze spotkania są całkowicie darmowe, co tydzień na linii startu staje blisko 100 uczestników. Na tej specjalnej edycji, liczyć będziemy na frekwencję na poziomie 500 uczestników. Uważamy, że jest to jak najbardziej możliwe, biorąc pod uwagę fakt, ilość osób startujących w płatnych biegach komercyjnych. Dodatkowo, dochodzą do nas słuchy, że wielu naszych stałych bywalców pojawi się na starcie z debiutującymi znajomymi i rodziną, co tylko nas cieszy.”

Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zarejestrować się na stronie parkrun, w celu wygenerowania darmowego kodu uczestnika. Pozwala on na start w dowolnej lokalizacji w 22 krajach na Świecie, nie ponosząc żadnej opłaty. Link do strony – Klik!

2. Rybakówka Cup – 25 – 26 marca

Klub Sportowy Alaska oraz ośrodek Święty Spokój po raz drugi zapraszają na międzynarodowe zawody Rybakówka Cup – wyścigi psich zaprzęgów. Najlepsi zawodnicy, najszybsze psy, widowiskowe konkurencje! To wszystko odbędzie się w dniach 25 – 26 marca 2022 r w Żerominie.

Na dwa dni tereny wokół ośrodka Święty Spokój w Żerominie staną się stolicą psich zaprzęgów. Rywalizacja rozegra się zarówno w najszybszych klasach z jednym psem (canicross – bieg z psem, bikejoring – rower z psem, scooter – hulajnoga z psem), ale też w najbardziej widowiskowych klasach wielopsich zaprzęgów (do 8 psów w zaprzęgu). Jeśli chcecie spróbować swoich sił w dwudniowej rywalizacji, bądź zobaczyć z bliska rywalizację psich zaprzęgów dołączcie do wydarzenia Rybakówka Cup – Link.

fot. Sebastianowakowski

Jak sami możecie dostrzec, marzec zapowiada się naprawdę ciekawie. A Wy, gdzie planujecie starty w najbliższych tygodniach? Koniecznie dajcie znać w komentarzu! Pamiętajcie, że najbardziej aktualny kalendarz biegów w województwie znajdziecie na naszej stronie – Klik!

Powiązane Posty