Piotrkowska centrum biegowym Łodzi

Już po raz dziewiąty miłośnicy biegania z całego świata zmierzyli się w nietypowym otoczeniu secesyjnych kamienic ulicy Piotrkowskiej. Po raz pierwszy w historii Biegu Ulicą Piotrkowską, trasa prowadziła też m.in. przez Manufakturę, plac Wolności i al. Piłsudskiego. Stało się tak, bo tegoroczny dystans biegu głównego wynosił 10 km. Wygrał go Igor Tietierukow z Białorusi, zaś wśród pań tryumfowała Olga Ochal z Ukrainy. Wśród prawie 800 uczestników wystartowali także miłośnicy biegania z wielu krajów, np. z Kenii. Pamiątkowy puchar zwycięzcom wręczyła wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak. Najlepsi otrzymali także nagrody pieniężne oraz sprzęt sportowy.

Oprócz biegu głównego w swoich „konkurencjach” rywalizowały m.in. klasy I-III, IV-VI (dystans 700 m i 1 km), gimnazja i szkoły średnie (1,3 km i 2 km), VIP-y (700 m) i niepełnosprawni (700 m). Po raz pierwszy sklasyfikowano też przedstawicieli służb mundurowych, dziennikarzy i nauczycieli. W biegu VIP-ów, który wzbudził największe zainteresowanie wystartowali m.in. aktor Tomasz Schimscheiner, dziennikarka Beata Sadowska i piosenkarka Iwona Węgrowska, którą… na metę wniósł piłkarz ŁKS Piotr Klepczarek. Rywalizację biegu VIP wygrał radny Antoni Tomczyk z Koluszek.

Bieg Ulicą Piotrkowską odbywa się od 2003 roku. Tegoroczna edycja po raz pierwszy dostała atest Polskiego Związku Lekkoatletycznego, co oznacza, że jego wyniki uznawane są za oficjalne. Organizatorami zawodów są m.in. firma BlerSport, Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i Urząd Miasta Łodzi. Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi.

źródło: www.uml.lodz.pl

Wyniki

Galeria – start

Galeria – trasa cz. 1

Galeria – trasa cz. 2

Galeria – trasa cz. 3

Powiązane Posty