ORLEN CUP ŁÓDŹ 2021

HALOWY SEZON LEKKOATLETYCZNY W POLSCE, KTÓREGO ZWIEŃCZENIEM BĘDĄ MARCOWE HALOWE MISTRZOSTWA EUROPY W TORUNIU, ROZPOCZNIE SIĘ OD RYWALIZACJI GWIAZD ZE ŚWIATOWEGO TOPU. W PIĄTEK W ŁODZI W MITYNGU ORLEN CUP ŁÓDŹ 2021 WEZMĄ UDZIAŁ M.IN. MEDALIŚCI MISTRZOSTW ŚWIATA I IGRZYSK OLIMPIJSKICH.
W Atlas Arenie zawodnicy rywalizować będą w siedmiu konkurencjach – biegach na 60 metrów kobiet i mężczyzn, biegach na 60 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn, skoku o tyczce mężczyzn, skoku wzwyż kobiet oraz pchnięciu kulą mężczyzn.

– Patrząc na trwający już sezon halowy widać, że poziom jest bardzo wysoki. Padły już świetne wyniki i myślę, że tutaj będzie podobnie dzięki obecności największych zagranicznych i krajowych gwiazd. To już ostatni czas na zdobywanie minimum na halowe mistrzostwa Europy w Toruniu. Jestem przekonany, że lekkoatleci pobudzą nasze emocje przed tegoroczną największą imprezą – mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor mityngu ORLEN Cup Łódź 2021.

Rozgrywany kolejny raz w Łodzi mityng z roku na rok cieszy się coraz większą renomą. W tym sezonie uzyskał kategorię brązową cyklu World Indoor Tour. Władze miasta nie kryją dumy, że to właśnie w Łodzi odbędzie się pierwsza w tym szczególnie ważnym sezonie halowym wielka impreza lekkoatletyczna w Polsce.

– Co roku z niecierpliwością czekamy na mityng ORLEN Cup i cieszymy się, że już po raz szósty zawitał do Łodzi. W tym roku pomimo pandemii mamy światową czołówkę i krajowych bohaterów. Wszyscy fani są spragnieni emocji lekkoatletycznych. Co prawda w tym roku hala będzie bez dopingu, więc zapraszam wszystkich kibiców przed telewizory – mówi wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Szczególnie ciekawie będzie w konkursie tyczkarzy, w którym wystąpi aż trzech zawodników, których rekordy życiowe przekraczają wysokość sześciu metrów. Wśród startujących będą m.in. mistrz i rekordzista olimpijski Brazylijczyk Thiago Braz, dwukrotny mistrz świata i medalista olimpijski Amerykanin Sam Kendricks oraz świetni Polacy – trzykrotny medalista mistrzostw świata Piotr Lisek, czy mistrz świata i halowy mistrz Europy Paweł Wojciechowski.

– Nastawiam się na wielkie show w Łodzi. Bardzo lubię startować w Polsce i cieszę się, że znów będę mógł wziąć udział w mityngu ORLEN Cup w Łodzi – mówi Sam Kendricks.

– Będzie to mój pierwszy start. Mam nadzieję, że będzie udany i emocjonujący. Rozglądam się po hali i widzę sporo twarzy, choć to awatary. Fajnie, że organizator zadbał o to, żebyśmy nie poczuli pustych trybun. Mam nadzieję, że kibice licznie będą nas oglądać w telewizji, a ja się potrafię mobilizować w każdych warunkach. Spodziewam się rywalizacji na bardzo wysokim poziomie i na pewno trzeba będzie wysoko skakać, by wygrać z Samem, czy Pawłem Wojciechowskim – dodaje Piotr Lisek.

W ostatniej chwili z zawodów wycofał się wicemistrz olimpijski z Rio Hiszpan Orlando Ortega, ale najlepsi polscy płotkarze, m.in. Damian Czykier i Artur Noga, będą mogli rywalizować m.in. z halowym wicemistrzem świata Amerykaninem Jaredem Eatonem, czy medalistą mistrzostw świata ze stadionu Węgrem Balazsem Baji. Z kolei w rywalizacji kobiet na 60 metrów przez płotki rywalkami najlepszej od lat Polki Karoliny Kołeczek będą amerykańskie gwiazdy Christina Manning i Sharika Nelvis. Ciekawie będzie też w biegach płaskich, a polscy kibice z pewnością trzymać będą kciuki za najszybszą Polkę Ewę Swobodę, której rywalką będzie m.in. medalistka mistrzostw świata w sztafecie Dezerea Bryant ze Stanów Zjednoczonych.

– Lubię biegać w Łodzi i cieszę się, że mogę tu zacząć sezon. Mam nadzieję, że będzie szybciutko. Nie będę nic obiecywać, ale mam nadzieję, że będzie podobnie, jak w 2019 roku. Wyniki na treningach są porównywalne, a nawet lepsze – mówi Ewa Swoboda.

To nie koniec ciekawych pojedynków, bo w Atlas Arenie pokażą się także m.in. dwaj najlepsi polscy kulomioci Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. Z kolei w rywalizacji kobiet w skoku wzwyż najlepsza polska zawodniczka Kamila Lićwinko walczyć będzie m.in. z medalistką halowych mistrzostw świata i Europy Alessią Trost z Włoch, czy byłą mistrzynią świata juniorek Mariją Vuković z Czarnogóry.

ORLEN Cup 2021 odbędzie się 12 lutego o godz. 17 w łódzkiej Atlas Arenie. Impreza odbędzie się bez udziału publiczności, a transmisję od godz. 17.35 przeprowadzi telewizja TVP Sport.

źródło: informacja prasowa

Powiązane Posty