XXVII Bieg Sylwestrowy

W minioną sobotę odbył się w Łodzi Bieg Sylwestrowy, który jest na ustach biegaczy z całego regionu łódzkiego i jego okolic i zazwyczaj nie są to pochlebne komentarze dotyczące organizacji imprezy. Długo się zastanawiałem nad formą relacji z tej imprezy, mogłem stworzyć notkę na wzór tych co pojawiły się w prasie „rekordowa liczba ponad 1000 uczestników” plus bieg wygrali zawodnicy …, ale to wszystko czytaliście w gazetach i internecie. Z drugiej strony mogłem punkt po punkcie wymienić błędy i krytykować organizatorów.
Zapewne wielu biegaczy chciało się sprawdzić z własnymi słabościami. Start miał pokazać w jakiej są formie i chcieli walczyć o jak najlepszy wynik. Niestety udało się to tylko pierwszym 200 zawodnikom i zawodniczkom. Reszta może czuć się rozczarowana, wielu liczyło na medal, którego nie dostali. Zapewne teraz czują się źli i oszukani. Myślę jednak, że zapominamy o wspaniałej atmosferze jaka towarzyszy Biegu Sylwestrowemu, której nie tworzą organizatorzy Tylko MY Biegacze, bez względu czy startujemy dla przyjemności, poprawienia życiówki, sprawdzenia swoich możliwości czy się przebieramy i traktujemy bieg na luzie, to cały czas dzięki nam ta impreza ma klimat inny niż wszystkie. Spotykamy się w ostatnim dniu w roku, żeby wspólnie cieszyć się z pasji jaką jest bieganie, powspominać starty, zaplanować następne w Nowym Roku.
Uczestniczę w Biegach Sylwestrowych w Łodzi od kilku lat i zawsze podobała mi się panująca na nich atmosfera, pomimo iż poziom organizacji się nie zmienia to frekwencja z roku na rok rośnie co pokazuje, że ten bieg dla wielu osób jest stałym punktem kalendarza w każdym roku.
Mam również nadzieję, że organizatorzy wezmą sobie do serca uwagi, wyciągną wnioski i następny Bieg Sylwestrowy będzie jedną z najlepszych imprez w kraju. Tego życzę wszystkim uczestnikom i organizatorom Biegu Sylwestrowego w 2012 roku.

Moja opinia o imprezie jest zupełnie inna, bark medalu mi nie przeszkadza (pamiętam jak na biegach sylwestrowych był tylko dyplom), kolejka do mety – bezcenne doświadczenie. Wspólnie z grupą znajomych z biegampolodzi.pl Team postanowiliśmy wspólnie się przebrać i wystartować w imprezie. Naszym celem była dobra zabawa od startu do mety – swój cel osiągnęliśmy z nawiązką.
Osobiście, zachęcam do uczestnictwa w kolejnej edycji Biegu, zarówno do sprawdzania swoich możliwości jak i do wspólnej zabawy, w ramach której na starcie stanie np. ponad 100 przebranych zawodników i zawodniczek.
Galerie zdjęć
Strona biegu – www.bslodz.pl

Bartłomiej Sobecki

Powiązane Posty