VI Bieg Solidarności „Droga do Siebie”

W najbliższą niedzielę 11 września 2011r. o godz. 12.30 wystartuje po raz szósty Bieg Soliarności – Droga Do Siebie. To nie tylko wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim społeczne. Bieg jest jednym z elementów i sportowym akcentem obchodów kampanii na rzecz zdrowia psychicznego i odbywa się w atmosferze festynu i rodzinnego pikniku.
Tradycyjnie bieg składa się z dwóch dystansów:1500 metrów oraz 10 km. Krótki dystans daje możliwość udziału amatorom zaczynającym bieganie, wszystkim miłośnikom aktywności fizycznej i rekreacji, a przede wszystkim tym, którzy chcą przyłączyć się do idei programu i zamanifestować swoje poparcie dla idei akceptacji i zrozumienia dla osób niepełnosprawnych. Bieg na dystansie 1500m ma charakter integracyjny, biorą w nim udział również osoby niepełnosprawne.
Nasi znani uczestnicy
Każdego roku zapraszamy do udziału w biegu na dystansie 1500m honorowego gościa ze świata sportu. W tym roku uczestnicy startujący na dystansie biegu integracyjnego wystartują razem z Joanną Chmiel – Mistrzynią Polski w Biegu maratońskim z 1996 roku, wielokrotną zwyciężczynią maratonów na całym świecie, która po biegu podpisywać będzie pamiątkowe dyplomy.
Razem z Mistrzynią Polski i uczestnikami pobiegnie Piotr Kędzia – olimpijczyk z Pekinu 2008, który był naszym gościem rok temu i potwierdził swój udział również i w tym roku.
Na głównym dystansie wystartuje Jan Morawiec – jeden z najstarszych Polski maratończyków, Mistrz Polski z 1962r., wielokrotny wicemistrz, który pojawi się na starcie w Jedliczach prosto po zwycięstwie w swojej kategorii wiekowej(70-79 ) w 4 etapowym Biegu Pokoju w Zamościu na dystansie 100km!
Bieg Solidarności, pomimo tego, że jest tylko jednym z elementów w kampanii społecznej, to zaliczany jest do cyklu biegowego w regionie – Grand Prix Arturówka. Dzięki temu spodziewamy się na starcie czołówki biegaczy z Łodzi i Regionu – w tym lidera klasyfikacji oraz ubiegłorocznego zwycięzcy z Jedlicz Krzysztofa Pietrzyka (LKS Koluszki) i liderki cyklu Katarzyny Oleś (Szakale Bałut). Będzie z nami także aktualny Mistrz Łodzi w Maratonie – Piotr Bassendowski. Licznie reprezentowane są także kluby sportowe.

Szczegóły w regulaminie i programie oraz na stronie organizatorów:
www.dla_rodziny.free.ngo.pl

Powiązane Posty