Światowy Dzień Biegania

Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na dobre samopoczucie i zdrowie. Tym razem proponujemy dwie formy aktywnego spędzenia czasu: bieganie i Nordic Walking. VIII Światowy Dzień Biegania uczcimy biegiem na dystansie ~5 km pań i ~10 km panów, na znanej już z wcześniejszych imprez biegowych trasie, ścieżkami Lasu Łagiewnickiego. VIII Światowy Dzień Biegania będzie też okazją do podsumowania i udekorowania zwycięzców VII edycji Grand Prix Arturówka. Równolegle dla wszystkich aktywnych inicjujemy i zapraszamy do chodzenia z kijkami czyli Nordic Walking.

Organizatorem imprezy jest KB Arturówek – Łódź wraz z Bankiem Zachodnim WBK.

Bieganie

Start i meta biegu tradycyjnie już usytuowane zostały przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Arturówek”, w samym budynku MOSiR mieścić się będzie biuro zawodów. Bieg zaczynamy o godz. 11, dla ostatniego zawodnika określiliśmy limit czasowy 1h 15min. Po biegu na wszystkich zawodników czekać będzie ciepły posiłek i herbata, zainteresowani dostaną okolicznościowe dyplomy. Każdy z uczestników, który dotrze do mety będzie miał szansę w losowaniu nagród i upominków. Przed losowaniem jednak zachęcamy do obejrzenia i oklaskiwania najlepszych z najlepszych, czyli zwycięzców tegorocznego Grand Prix Arturówka pań i panów w kategoriach open, wiekowych i klubowych.

Nordic Walking

Podczas rywalizacji biegaczy na leśnych ścieżkach, wszystkich niebiegających zapraszamy na aktywną prezentację coraz szerzej spotykanego i modnego chodzenia z kijkami. Profesjonalna trenerka Nordic Walking przedstawi zasady poruszania się z kijkami, pokaże szczegóły techniczne w różnych warunkach ukształtowania terenu, opowie jak prawidłowo dobrać kije, odpowie na pytania zainteresowanych. Aby dopełnić aktywnej formuły spotkania organizator zabezpieczy pewną ilość zestawów kijków, a po prezentacji chętni wyjdą w teren na niedługi marsz, by pod okiem trenerki zweryfikować swą wiedzę.

Zbieramy „cegiełki” dla Oddziału Onkologii Dziecięcej

Każda okazja jest dobra, by wesprzeć chorych i potrzebujących, zwłaszcza dzieci. Podczas naszej imprezy gościć będziemy wolontariuszy z Banku Zachodniego WBK, którzy zachęcać będą do zakupu książki „Dzieci Dzieciom”. Książka, to pięknie i kolorowo wydanych szesnaście najlepszych bajek i rysunków, wyłonionych z zorganizowanego konkursu literackiego i rysunkowego dla uczniów łódzkich szkół. Cały dochód z akcji przekazany będzie na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Onkologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi.
Wspólnie pomóżmy maluchom, które los ciężko doświadczył.

 

Program imprezy:

9.00-10.30 Przyjmowanie zapisów w biurze zawodów

11.00 Start biegu na dystansie ~5 km pań i ~10 km panów

11.05 Nordic Walking dla każdego – zajęcia z profesjonalnym trenerem

12.15 Zakończenie biegu

12.30 Podsumowanie GPA 2011 – dekoracja zwycięzców

13.00 Dekoracja zwycięzców biegu Światowego Dnia Biegania

13.30 Losowanie nagród i upominków wśród uczestników biegu

14.00 Zamknięcie zawodów

Powiązane Posty