Rekordowy Bełchatów

W minioną sobotę w Bełchatowie odbyła się „Bełchatowska Piętnastka” na starcie której stanęła rekordowa liczba uczestników – imprezę ukończyło 420 zawodników i zawodniczek z Polski i zagranicy. Zwycięzcą biegu został reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie – Henryk Szost, który dystans 15 km pokonał w bardzo dobrym czasie czasie 45:25. Najszybszą kobietą została reprezentantka Ukrainy Stativko Stanislava, która uzyskała również bardzo dobry rezultat – 51:40. Na mecie dla zawodników czekały pamiątkowe medale, ciepły posiłek, a po dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich startujących.
Trzeba przyznać, że po reaktywacji „Bełchatowska Piętnastka” rozwija się wzorowo, jedyna uwaga do organizatorów to brak zakończenia w hali Skry Bełchatów gdzie było biuro zawodów oraz szatnie.

Jak co roku w imprezie wzięła udział bardzo liczna reprezentacja zawodników z Łodzi i okolic, najlepszy z nich okazał się Piotr Bassendowski z KB Arturówek z rewelacyjnym czasem 53:30.