Półmaraton Szakala już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II Półmaraton Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi (WWW.lodz.pl) oraz MOSiR Łódź. Do tej pory na liście startowej znajduje się już ponad 250 uczestników. Przypominamy, iż zapisy za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie organizatora (WWW.szakalebalut.pl) mogą być dokonane do dnia 13 października, a wysokość opłaty startowej do 14 października wynosi 40 zł. Natomiast po 13 października 2011 r. możliwe są zgłoszenia bezpośrednio u organizatora, w tym w dniu startu w biurze zawodów. Gwoli przypomnienia, start i meta półmaratonu znajdować się będą przy Miejskim Ośrodku Sporu i Rekreacji na ul. Skrzydlatej 75 (stawy w Arturówku).Trasa biegu poprowadzona jest po Lesie Łagiewnickim w Łodzi, w ponad 90% duktami leśnymi (z odcinkiem o stromych podbiegach i zbiegach)a ciekawa crossowa trasa stanowi doskonałe wyzwanie dla startujących uczestników biegu.

Podczas biegu prócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, prowadzone będą klasyfikacje: wiekowa, najszybszy mieszkaniec i najszybsza mieszkanka Bałut (w klasyfikacjach dla mieszkańców Bałut i debiutantów zostaną uwzględnione tylko te osoby, które zgłosiły się i opłaciły wpisowe do 14 października 2011 r) oraz prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa, w której liczone będą czasy 3 najlepszych mężczyzn i 2 najlepszych kobiet oznaczonych daną nazwą klubu, według wyników w klasyfikacji OPEN. Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach przewidziano puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Club Sportera, sklep Sport Faktory, ROSSMANN, CocaCola oraz miesięcznik Bieganie. Puchary wręczane będą przez znaną z zainteresowania sportem i życzliwości dla imprez biegowych Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską, która objęła honorowym patronatem Półmaraton Szakala.

Dla wszystkich uczestników biegu przygotowane są numery startowe z chipem oraz „pakiet metowy”. Ponadto, na mecie każdemu wręczony zostanie medal oraz pamiątkowy kubek imprezy.

Regulamin, mapka i profil trasy, dojazd MPK oraz inne przydatne informacje znajdują się na stronie organizatora: WWW.szakalebalut.pl

Zapowiedź w TVP 3 Łódź

Szymon Drab

Szakale Bałut Łódź

Powiązane Posty