Parkrun Łódź – 3 tygodnie od debiutu

Po trzech tygodniach od startu inicjatywy parkrun w Łodzi, zamieszczamy podsumowanie dotychczasowych biegów. Impreza odbywa się co tydzień, o godzinie 9. rano w parku im. Poniatowskiego. Miejsce startu i zbiórki znajduje się na wysokości parkingu przy ulicy Inżynierskiej. Udział w biegu jest całkowicie bezpłatny, a do tego co miesiąc będzie można wygrać nagrody ufundowane przez sponsorów – buty adidas Supernowa Glide 4. By wystartować wymagana jest jedynie rejestracja na stronie www.parkrun.pl/lodz oraz wydrukowanie indywidualnego kodu uczestnika, który po zarejestrowaniu się otrzymamy na email. Dystans 5 kilometrów jest idealny dla osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem jak i dla doświadczonych biegaczy, którzy traktują go jako urozmaicenie treningu. Parkrun oferuje pomiar czasu oraz możliwość śledzenia swoich postępów poprzez analizę wyników publikowanych na stronie www.
Pierwszy bieg odbył się 30 czerwca 2012 i zgromadził rekordową wtedy liczbę, 62 biegaczy.
W inauguracyjnych zawodach zwyciężyli: Leszek Marcinkiewicz (17:24) oraz Monika Kaczmarek (20:22). W drugim biegu frekwencja była nieznacznie niższa i wyniosła 51 osób. Ostatni bieg, z 14 lipca, podniósł dość wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o ilość uczestników: do zawodów stanęły 73 osoby. Dla porównania oba biegi w Trójmieście zgromadziły osób 81. Mamy nadzieję, że przed końcem wakacji uda nam się zgromadzić w sobotni poranek ponad 100 osób, które będą chciały na sportowo rozpocząć weekend.
W ciągu trzech tygodni w łódzkiej edycji parkrun wzięło udział 120 uczestników, którzy razem przebiegli dystans 930 kilometrów. Jednak najważniejszą wartością jaką otrzymał łódzki światek biegaczy jest stworzenie darmowej, integrującej go imprezy, gdzie nie ma konieczności zapisywania się na poszczególne biegi, a do tego co miesiąc losowana jest atrakcyjna nagroda rzeczowa.
Szczegółowe informacje dotyczące parkrun Łódź: www.parkrun.pl/Lodz .
Zachęcamy do polubienia na na facebooku: www.facebook.com/parkrun.lodz

Pozdrawiam

Maciej Woźnicki

runningsucks.pl & biegampolodzi.pl

Powiązane Posty