Maraton Warszawski – sukces reprezentantów Ziemi Łódzkiej

Podczas 33 Maratonu Warszawskiego bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Ziemi Łódzkiej – Artur Kozłowski z Sieradza ustanowił swój nowy rekord życiowy 2:14:00 i zajął 4 miejsca. Tuż za nim finiszował mieszkaniec Aleksandrowa Łódzkiego – Michał Kaczmarek z czasem 2:14:12, który jest również jego rekordem życiowym. Zwycięzcą maratonu został reprezentant Kenii Kibet John Sammy, uzyskując czas 2:08:17, który jest najlepszy jaki został uzyskany podczas maratonu w Polsce. Triumfator w nagrodę otrzymał Volvo XC 60. Wśród Pań triumfowała reprezentantka Ukrainy, która ustanowiła swój nowy rekord życiowy 2:31:28. Jest to kolejny dowód, że trasa warszawskiego maratonu sprzyjała rekordom życiowym.

Dodajmy, że tegoroczny Mistrz Łodzi w maratonie Piotr Bassendowski z KB Arturówek Łódź zameldował się na mecie z czasem 2:44:59.

Wkrótce obszerna galeria zdjąć. Poniżej fotorelacja z Maratonu Warszawskiego.