Maciej Tracz poleca VII Rekreacyjny Narciarski Bieg Sasinów

Mam dla wszystkich miłośników biegania na nartach propozycję na aktywne spędzenie weekendu 03-05.02.2012 roku. Otóż 250 km od Łodzi grupa zapaleńców organizuje już po raz VII Rekreacyjny Narciarski Bieg Sasinów. Impreza z małej i zupełnie lokalnej stała się jedną z największych w województwie warmińsko-mazurskim. W ostatniej edycji na trasach ogólnie pojawiło się ponad 200 osób. Lokalizacja tuż pod szczytem Dylewskiej Góry 312 m.n.p.m., na obrzeżach Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich około 20 km od Ostródy zapewnia niesamowite przeżycia estetyczne i wyjątkową techniczną trasę na której można się zarówno pościgać  jak i przebiec ją zupełnie na luzie. Trasy przygotowane są w pełni profesjonalny sposób przy pomocy skutera śnieżnego i specjalistycznej wyciskarki do śladów. 

Piknikowo rodzinna atmosfera sprzyjać będzie wymianie doświadczeń. Jak co roku zorganizowane zostanie ognisko i catering na który zaprasza Hotel SPA dr Ireny Eris. Na miejscu udostępnione będą  szatnie zorganizowane w namiotach polowych oraz przenośne toalety. Organizatorzy nie zapewniają prysznicy.  

Podczas zawodów zapewniony zostanie elektroniczny pomiar czasu oraz medal dla wszystkich, którzy ukończą bieg. 

Śniegu napadało naprawdę dużo i organizacja biegu nie jest zagrożona. Już teraz można przyjechać i pojeździć w miejscach przygotowanych pod biegówki a nieuczęszczanych przez osoby poruszające się pieszo.  

Biuro zawodów czynne będzie w dniu zawodów 4 lutego od godziny 9.00 do 10.45.

Start biegu głównego zaplanowany jest na godzinę 11.00, trzy minuty później wystartują zawodnicy na dystansie 5 km.

Uczestnicy biegu mogą zgłaszać się mailowo ewa@dylewska.pl lub tpecka@interia.pl oraz telefonicznie (89) 647 1523 lub 696 494 311 oraz za pośrednictwem formularza ZAPISY na stronie www.biegsasinow.pl 

UWAGA: limit uczestników na obydwa biegi łącznie to 200 osób, zaś pierwszeństwo mają te osoby, które opłaciły opłatę startową.

Jeżeli chodzi o bazę noclegową to w Wysokiej Wsi znajduje się agroturystyka Dylewianka, pensjonat Stara Szkoła oraz Hotel SPA dr Ierny Eris. 4 km od Wysokiej Wsi można się przespać w Pałacu w Klonowie lub poszukać noclegów w Kalinówce w Pietrzwałdzie. 

Biegacze z Łodzi zawsze silnie reprezentowali swoją miejscowość na tym biegu często zajmując czołowe miejsca. Może i tym razem zbierze się grupka 3 -4 osób które zdecydują się na wspólny wyjazd. To tylko 4 godziny jazdy samochodem w jedną stronę. W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji podczas niedzielnego GP Łodzi. 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

Maciek Tracz

 

Powiązane Posty