Łódzkie wzgórza czyli sprawdź się 31 lipca na Pucharze Maratonu

Co raz częściej słychać wśród biegaczy w Łodzi o górce przy kapliczkach w Lesie Łagiewnickim. Jedni już na niej biegali podczas zawodów, inni mają zamiar, a jeszcze inni systematycznie na niej trenują przygotowując się do imprez z cyku Pucharu Maratonu Warszawskiego. Na każdej z ostatnich 3 biegów zawodnicy przed startem zastawiali się jak im się uda pokonać wzniesienie przy Wycieczkowej, a po wbiegnięciu na metę opowiadali o nim z uśmiechem na ustach. Jedno jest pewne pokonując systematycznie to wzniesienie na kolejnych zawodach wraz z zwiększającym się dystansem poprawiamy swoją kondycję, ale również wzmacniamy psychikę co jest bardzo ważna w kontekście startu w maratonie i pokonania słynnej ściany. Zapewne doświadczenie to będzie pomocna również w rywalizacji na krótszych dystansach.
Najbliższe zawody z cyklu Pucharu maratonu Warszawskiego odbędą się 31 lipca i wtedy każdy może się zmierzyć z „górką przy kapliczkach”. Tym razem do pokonania będzie dystans 20 km, który można potraktować jako długie wybieganie ze znajomymi lub rywalizację na tym nie codziennym dystansie.
Tradycyjnie już wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie napoje ufundowane przez Powerade, Kroplę Beskidu oraz batonik regeneracyjny. Ponadto odbędzie się losowanie licznych nagród wśród wszystkich startujących. Start biegu nastąpi o godzinie 11:00 z okolic Ośrodka Edukacji Ekologicznej przy ulicy Wycieczkowej 107 , który jest centrum zawodów.
Dodatkową atrakcją imprezy będzie mobilny sklep – adidas Running Spot, w którym będzie można wykonać darmowe badanie biomechaniki stóp oraz zakupić sprzęt biegowy z najnowszych kolekcji w atrakcyjnych cenach.
Szczegółowe informacje o imprezie znajdziecie na www.biegampolodzi.pl oraz www.maratonwarszawski.pl

Powiązane Posty