Jesienne Zawody na Orientację „Złota Igła 2011”

Ponad 150 uczestników stanęło na starcie Jesiennych Zawodów na Orientację „Złota Igła `2011” zorganizowanych przez UKS Orientuś przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Łodzi i firmy Idee Kaffee. W rozegranej w Lesie Łagiewnickim imprezie,  zawodnicy mieli posługując się mapą, w jak najkrótszym czasie odnaleźć i potwierdzić za pomocą elektronicznych chipów określoną liczbę punktów kontrolnych. Ponieważ start miał charakter masowy o kolejności w klasyfikacji decydowała kolejność dotarcia do mety. Walka o czołowe lokaty była więc  bardzo emocjonująca i rozgrywała się  czasami dopiero na finiszu. W kategoriach wyczynowych dominowali zawodnicy Azymutu Pabianice i UKS Orientuś, reprezentanci  i medaliści mistrzostw Polski. Wśród kobiet zwyciężyła medalistka Wojskowych Mistrzostw Świata – Daria Lajn (Azymut) a wśród panów jej klubowy kolega – Łukasz Gryzio. Wśród juniorów najlepsza okazała się mistrzyni Polski w biegu długodystansowym – Natalia Ścieszko (Orientuś) a walkę o pierwsze miejsce wśród chłopców wygrał zwycięskim finiszem Witold Jasiński, który nieznacznie wyprzedził Krzysztofa Rzeńcę (obaj Orientuś). Najlepszymi gimnazjalistami okazali się łodzianie: Zuzanna Magierska i Przemysław Zuchmański a złote medale wśród uczniów szkół podstawowych wywalczyli pabianiczanie: Kinga Królik i Jakub Kisielewicz. W kategoriach turystycznych dominowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 139 w Łodzi, z Gimnazjum nr 16 oraz Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej i studenci Uniwersytetu Łódzkiego.