III Półmaraton Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego

W niedzielę, 28 października 2012 r. odbędzie się III Półmaraton Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego. Organizatorem jest klub sportowy Szakale Bałut Łódź przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi. Niemalże cała trasa przebiegać będzie duktami leśnymi Lasu Łagiewnickiego, które wręcz bajkowo prezentują swoje podwoje, ukazując uczestniczącym w zawodach bogatą paletę jesiennych barw. Jest to niezaprzeczalnie jeden z największych walorów biegu, o czym zgodnie wspominano w komentarzach na gorąco po zakończeniu zmagań w poprzednich edycjach biegu. Start, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie miał miejsce przy ul. Skrzydlatej w ośrodku MOSiR w Arturówku.

Do biegu można zapisać się drogą elektroniczną za pośrednictwem strony organizatora, a także w dniu biegu na terenie biura zawodów, które znajdować się będzie przy ul. Skrzydlatej 75 w ośrodku MOSiR. Biuro zawodów czynne będzie w godzinach 8.00-11.00. Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia i opłacenia biegu – do 20 września wynosi tylko 35 zł.

Zwycięzcy biegu oraz licznych kategorii nagradzani będą pamiątkowymi pucharami. Wśród dodatkowych kategorii zawodnicy powalczą m.in. o miano najszybszego mieszkańca Bałut, czy najszybszego debiutanta na dystansie półmaratonu. Ponadto każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy, specjalnie na tę okazję zaprojektowany medal oraz kubek wraz z pakietem startowym.

Organizatorzy przewidują dla wszystkich zainteresowanych przebiegiem trasy półmaratonu rekreacyjny bieg w pierwszych dniach  października. Dzięki temu będziemy mogli lepiej przygotować się do niełatwej crossowej trasy.

Więcej informacji, regulamin oraz zapisy znajdują się na stronie organizatora: www.szakalebalut.pl

 

Powiązane Posty