II Półmaraton Szakala – relacja Piotrka i Szymka

16 października 2011 r. odbył się II  Półmaraton Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi (WWW.lodz.pl) oraz MOSiR Łódź. Trasa biegu (1 pętla) wytyczona została duktami Lasu Łagiewnickiego, będącego częścią Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Na starcie zagościła znacząca liczba ponad 260 biegaczek oraz biegaczy z całej Polski, by zmierzyć się ze sobą, a także własnymi słabościami na dość trudnej, crossowej trasie II Półmaratonu Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego. Sam bieg poprzedziła rozgrzewka profesjonalnie poprowadzona przez instruktorów fitness, reprezentujących jednego ze sponsorów biegu, mianowicie Club Sportera z Łodzi.

Już od samego rana, mimo nocnych przymrozków było widać, że pogoda tego dnia sprzyjać będzie zawodnikom. Podczas całego biegu świeciło słońce, które przy 10-12 stopniowej temperaturze pozwoliło biegaczom na pełnię rywalizacji w iście znakomitych warunkach. Dodatkowym atutem, obok pogody, było wytyczenie 1 pętlowej trasy dookoła Lasu Łagiewnickiego. Zawodnicy mieli dzięki temu sposobność zobaczenia ścieżek biegowych, które nie są wykorzystywane przy organizacji innych łódzkich imprez biegowych. Na marginesie dodać należy, że jesienny pejzaż lasu, obrzeżami którego przebiega półmaraton stanowi dodatkowy atut biegu, a być może potraktować go należy jego główny – poza arcyciekawą, urozmaiconą trasą – walor.

Jednak co istotne, w szczególności dla biegaczy, którzy nie lubią tzw. łatwych biegów, a start w imprezie sportowej to dla nich nie kolejna próba bicia za wszelką cenę życiówki, tylko chęć zmierzenia się z jakiegoś rodzaju wyzwaniem – na trasie półmaratonu napotkać można było sporo wymagających wzniesień, które w późniejszym etapie biegu dla wielu zawodników stały się mocno odczuwalne. Do oznakowania trasy nie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń: praca licznych wolontariuszy, z daleka widoczne tabliczki ze strzałkami oraz jaskraworóżowe wstążki sprawiały, że mimo szybkiego tempa niektórych biegaczy nikt nie pomylił trasy. Na trasie były 2 punkty z wodą – co ważne i dość rzadko spotykane na tego typu imprezach – podawaną w plastikowych butelkach.

Wszyscy uczestnicy biegu przy odbieraniu numerów startowych otrzymali stylowy, w szakalowych barwach plemiennych tj. pomarańczowy kubek, a następnie po przekroczeniu linii mety duży medal oraz „pakiet metowy”. Do wylosowania były również upominki i gadżety od sponsorów. Zwieńczeniem biegu były liczne nagrody i puchary w kategoriach: generalnej, wiekowych, najlepszego Bałuciarza i Bałucianki (dla niezorientowanych – Bałuty – owiana sławą, legendarna dzielnica miasta), najlepszego debiutanta na dystansie półmaratońskim oraz najlepszych drużyn, do sklasyfikowania których brano wyniki trzech mężczyzn i dwóch kobiet. Puchary zwycięzcom wręczała osobiście Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, która znana jest z zainteresowania sportem i życzliwości dla imprez biegowych.

Nie pozostaje nic innego, jak serdecznie zaprosić Was za rok i  napisać: Do zobaczenia w 2012 r. na Szakalowych Szlakach!

Oficjalne wyniki II Półmaratonu Szakala:
Mężczyźni:
1. Krzysztof    Pietrzyk – LKS Koluszki – 01:19:26
2. Artur Kamiński – TKKF Płock – 01:20:33
3. Piotr    Paszyński – UKS Orientuś Łódź – 01:21:07

Kobiety:
1. Katarzyna Oleś – Szakale Bałut Łódź – 01:35:56
2. Katarzyna Radzicka – niezrzeszona- Sieradz – 01:36:54
3. Justyna Grzelewska – Szakale Bałut Łódź – 01:39:13

Wyniki, oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie organizatora: WWW.szakalebalut.pl oraz w Serwisie Biegowym Ziemi Łódzkiej WWW.biegampolodzi.pl

Zdjęcia

Szymon Drab, Piotr Szczepaniak
Szakale Bałut Łódź

Powiązane Posty