I Cross Skauta – relacja

23 września przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegrano I Cross Skauta, który zapoczątkował cykl sportowych imprez pod wspólną nazwą Grand Prix Biegam Pomagam.  Impreza miała charakter charytatywny, a jej uczestnicy mogli zakupić specjalne numery „F” , z których dochód przeznaczono dla Fundacji „Krwinka” z Łodzi lub na działania dobroczynne organizacji BiegamPomagam. Licytowano dwa wyjątkowe numery – za numer F1 Krwinka Marcin Antas zaoferował 145 zł! Wśród uczestników imprezy nie zabrakło osób z innych niż Łódź miejscowości, a rekordzistą pod tym względem okazał się biegacz z Gdyni! Bieg i marsz nordic walking odbyły się w Parku Baden-Powella w Łodzi, a uczestnicy mieli do pokonania ok. 2,35 km (bieg młodzieżowy) i ok. 4,7 km (bieg główny). Obok wymienionych dystansów, ale już poza klasyfikacją GP, rozegrano bieg dzieci na trasie liczącej około 1 km. Profil trasy był wymagający (w sumie trzy różnej stromizny podbiegi na każdej pętli), ale został przyjęty z entuzjazmem. W końcu nazwa imprezy stanowiła swego rodzaju zapowiedź i uczestnicy crossu byli przygotowani do takiego wysiłku 🙂 Po rozegranych konkurencjach wśród uczestników rozlosowano nagrody (m. in. karnety na treningi sprawności ogólnej i biegowe prowadzone przez firmę BabelSport.pl, bilety do teatru oraz książki), a na koniec medalami i dyplomami udekorowano pierwsze trójki kobiet i mężczyzn z każdej konkurencji, a nagrody stanowiły bilety na basen.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami i galerią z I Crossu Skauta na www.biegampomagam.pl oraz do aktywności na profilu Grand Prix na Facebooku

W doskonałych humorach zakończyliśmy I Cross Skauta. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którzy chodząc i biegając chcą pomóc, na drugą odsłonę Grand Prix, która odbędzie się 4 listopada w łódzkim Ogrodzie Botanicznym.

Powiązane Posty