Happening biegowy „Najlepsza forma mojego życia” 10 – 11.09.2011 r.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi i Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym „Zawsze Potrzebni”, w ramach II edycji Festiwalu „Sztuka Integracji 2011” organizują happening biegowy „Najlepsza forma mojego życia”. Happening będzie sztafetowym biegiem integracyjnym na trasie Łódź – Warszawa, w którym uczestniczyć będą osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, w różnym wieku, w różny sposób pokonujące swoje odcinki biegowe. Na jednej zmianie będą biegły jednocześnie 2 osoby: np. osoba biegnąca o kulach z biegaczem w pełni sprawnym ruchowo.

Start do biegu nastąpi w sobotę 10 września o godz. 20.00 w Łodzi na ul. Piotrkowskiej róg al. Piłsudskiego i al. Mickiewicza a finał 11 września około godziny 18.00 w Warszawie, w gmachu Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina przy ul. Okólnik 2. W tym czasie będzie się tam odbywał Koncert Otwarcia Festiwalu „Sztuka Integracji 2011”, podczas którego wystąpią m.in.: student klasy fortepianu UM im. F. Chopina Mischa Kozłowski i młody pianista z Siedlec Jakub Koterba.

Ostatnim zawodnikiem w sztafecie będzie Zbigniew Stefaniak – sportowiec biegający o kulach. Akcentem wieńczącym ten bieg będzie prezentacja filmu dokumentalnego „Najlepsza forma mojego życia”. Jest to filmowy portret Zbyszka – niepełnosprawnego biegacza, który mimo ciężkiej sytuacji życiowej nie poddaje się i konsekwentnie, samotnie, trenuje bieganie, żeby startować w imprezach biegowych w całej Europie, aby być wśród ludzi, żeby jego życie miało sens. Bieganie jest najlepszą formą jego życia.

Przewodnią ideą happeningu biegowego „Najlepsza forma mojego życia” jest promowanie aktywnej postawy wobec życia, niezależnie od napotykanych barier i ograniczeń. Celem organizatorów jest zamanifestowanie idei, że sport jest szansą dla wszystkich ludzi poszukujących celu w życiu, że bieganie może być terapią dla wszystkich, którzy szukają siebie, że codzienny trening może przyczynić się do rozwiązania różnych problemów, że wspólne pokonywanie dystansu zbliża ludzi do siebie.

Osoby zainteresowane udziałem w sztafecie proszone są o kontakt z organizatorem: Piotrem Sobczakiem Tel. 42 630 30 72 w.28

Powiązane Posty